Masters 25

Number Rarity Name Artist
1 C Act of Heroism Magali Villeneuve
2 M Akroma, Angel of Wrath Terese Nielsen
3 R Akroma's Vengeance Aleksi Briclot
4 U Angelic Page Chris Rahn
5 M Armageddon Chris Rahn
6 C Auramancer Rebecca Guay
7 C Cloudshift Howard Lyon
8 U Congregate Mark Zug
9 R Darien, King of Kjeldor Michael Phillippi
10 C Dauntless Cathar Zack Stella
11 R Decree of Justice Adam Rex
12 C Disenchant Heather Hudson
13 C Fencing Ace David Rapoza
14 U Fiend Hunter Wayne Reynolds
15 C Geist of the Moors Aaron Miller
16 C Gods Willing Mark Winters
17 C Griffin Protector Christopher Moeller
18 U Karona's Zealot Alan Pollack
19 C Knight of the Skyward Eye Matt Stewart
20 U Kongming, "Sleeping Dragon" Gao Yan
21 U Kor Firewalker Matt Stewart
22 C Loyal Sentry Sara Winters
23 R Luminarch Ascension Michael Komarck
24 C Lunarch Mantle Anastasia Ovchinnikova
25 C Noble Templar Alex Horley-Orlandelli
26 U Nyx-Fleece Ram Terese Nielsen
27 U Ordeal of Heliod Lucas Graciano
28 C Pacifism Robert Bliss
29 C Path of Peace Nils Hamm
30 U Promise of Bunrei Stephen Tappin
31 C Renewed Faith Steve Argyle
32 R Rest in Peace Terese Nielsen
33 C Savannah Lions Winona Nelson
34 C Squadron Hawk Martina Pilcerova
35 U Swords to Plowshares Terese Nielsen
36 R Thalia, Guardian of Thraben Jana Schirmer & Johannes Voss
37 U Urbis Protector Magali Villeneuve
38 U Valor in Akros Chris Rallis
39 C Whitemane Lion Zoltan Boros & Gabor Szikszai
40 C Accumulated Knowledge Randy Gallegos
41 C Arcane Denial Xi Zhang
42 R Bident of Thassa Yeong-Hao Han
43 U Blue Elemental Blast Izzy
44 R Blue Sun's Zenith Izzy
45 C Borrowing 100,000 Arrows Song Shikai
46 C Brainstorm Chris Rahn
47 U Brine Elemental Stephen Tappin
48 C Choking Tethers Carl Critchlow
49 C Coralhelm Guide Viktor Titov
50 C Counterspell Zack Stella
51 C Court Hussar Ron Spears
52 U Curiosity Val Mayerik
53 U Cursecatcher Warren Mahy
54 C Dragon's Eye Savants Jason Rainville
55 U Exclude Jehan Choo
56 C Fathom Seer Ralph Horsley
57 R Flash Naomi Baker
58 U Freed from the Real Scott M. Fischer
59 U Genju of the Falls Glen Angus
60 C Ghost Ship Bastien L. Deharme
61 C Horseshoe Crab Scott Kirschner
62 M Jace, the Mind Sculptor Jason Chan
63 U Jalira, Master Polymorphist Steve Prescott
64 C Man-o'-War Jon J Muth
65 U Merfolk Looter Tristan Elwell
66 U Murder of Crows Drew Baker
67 C Mystic of the Hidden Way Ryan Alexander Lee
68 R Pact of Negation Jason Chan
69 C Phantasmal Bear Ryan Yee
70 R Reef Worm Dan Scott
71 C Retraction Helix Phill Simmer
72 C Shoreline Ranger Magali Villeneuve
73 C Sift Pete Venters
74 C Totally Lost David Palumbo
75 U Twisted Image Izzy
76 M Vendilion Clique Willian Murai
77 R Vesuvan Shapeshifter Quinton Hoover
78 U Willbender Svetlin Velinov
79 U Ancient Craving Rob Alexander
80 C Bloodhunter Bat Tomasz Jedruszek
81 U Caustic Tar Jung Park
82 C Dark Ritual Clint Langley
83 U Deadly Designs Jama Jurabaev
84 C Death's-Head Buzzard Marcelo Vignali
85 C Diabolic Edict Franz Vohwinkel
86 C Dirge of Dread Seb McKinnon
87 C Disfigure Justin Sweet
88 M Doomsday Noah Bradley
89 C Dusk Legion Zealot Winona Nelson
90 C Erg Raiders Kev Walker
91 U Fallen Angel Matthew D. Wilson
92 R Hell's Caretaker Greg Staples
93 C Horror of the Broken Lands Daarken
94 U Ihsan's Shade Daarken
95 R Laquatus's Champion Greg Staples
96 R Living Death Mark Winters
97 U Mesmeric Fiend Dana Knutson
98 C Murder Allen Williams
99 C Nezumi Cutthroat Carl Critchlow
100 C Phyrexian Ghoul Pete Venters
101 M Phyrexian Obliterator Todd Lockwood
102 R Plague Wind Alan Pollack
103 R Ratcatcher Dan Scott
104 U Ravenous Chupacabra Daarken
105 C Relentless Rats Johann Bodin
106 C Returned Phalanx Seb McKinnon
107 C Ruthless Ripper Clint Cearley
108 U Street Wraith Cyril Van Der Haegen
109 C Supernatural Stamina Christopher Moeller
110 R Triskaidekaphobia Willian Murai
111 C Twisted Abomination Daren Bader
112 U Undead Gladiator Slawomir Maniak
113 C Unearth Jehan Choo
114 C Vampire Lacerator Steve Argyle
115 U Will-o'-the-Wisp Rob Alexander
116 U Zombify Jason A. Engle
117 U Zulaport Cutthroat Jason Rainville
118 C Act of Treason Eric Deschamps
119 M Akroma, Angel of Fury Terese Nielsen
120 C Balduvian Horde Daarken
121 R Ball Lightning Trevor Claxton
122 R Blood Moon Franz Vohwinkel
123 U Browbeat Mark Tedin
124 C Chandra's Outrage Christopher Moeller
125 C Chartooth Cougar Chase Stone
126 C Cinder Storm Mark Tedin
127 C Crimson Mage Izzy
128 R Eidolon of the Great Revel Cyril Van Der Haegen
129 U Enthralling Victor Winona Nelson
130 R Fortune Thief Christopher Moeller
131 C Frenzied Goblin Randy Vargas
132 U Genju of the Spires Joel Thomas
133 U Goblin War Drums Wayne Reynolds
134 C Hordeling Outburst Zoltan Boros
135 U Humble Defector Slawomir Maniak
136 M Imperial Recruiter Zack Stella
137 U Ire Shaman Jack Wang
138 R Izzet Chemister Svetlin Velinov
139 C Jackal Pup Kev Walker
140 C Kindle Donato Giancola
141 U Lightning Bolt Christopher Moeller
142 R Magus of the Wheel Carl Frank
143 C Mogg Flunkies Brom
144 C Pillage Jesper Ejsing
145 C Pyre Hound Jama Jurabaev
146 U Pyroclasm John Avon
147 U Red Elemental Blast Izzy
148 U Simian Spirit Guide Dave DeVries
149 C Skeletonize Karl Kopinski
150 C Skirk Commando Slawomir Maniak
151 C Soulbright Flamekin Kev Walker
152 U Spikeshot Goblin Jason Kang
153 C Thresher Lizard Craig J Spearing
154 C Trumpet Blast Carl Critchlow
155 C Uncaged Fury Jason Kang
156 U Zada, Hedron Grinder Chris Rallis
157 C Ainok Survivalist Craig J Spearing
158 C Ambassador Oak Steve Prescott
159 U Ancient Stirrings Vincent Proce
160 C Arbor Elf rk post
161 R Azusa, Lost but Seeking Winona Nelson
162 U Broodhatch Nantuko James Paick
163 C Colossal Dreadmaw Jesper Ejsing
164 R Courser of Kruphix Eric Deschamps
165 C Cultivate Anthony Palumbo
166 C Echoing Courage Greg Staples
167 C Elvish Aberration Johann Bodin
168 R Elvish Piper Rebecca Guay
169 C Ember Weaver Steve Prescott
170 C Epic Confrontation Wayne Reynolds
171 U Fierce Empath Johann Bodin
172 C Giant Growth Matt Cavotta
173 U Invigorate Mark Zug
174 U Iwamori of the Open Fist Paolo Parente
175 C Kavu Climber Jonathan Kuo
176 U Kavu Predator Dan Scott
177 U Krosan Colossus Kev Walker
178 U Krosan Tusker Kev Walker
179 R Living Wish Hideaki Takamura
180 C Lull Terese Nielsen
181 M Master of the Wild Hunt Kev Walker
182 C Nettle Sentinel Kev Walker
183 C Plummet Pete Venters
184 C Presence of Gond Brandon Kitkouski
185 R Protean Hulk Matt Cavotta
186 U Rancor Kev Walker
187 U Regrowth Dan Scott
188 U Stampede Driver Ron Spears
189 R Summoner's Pact Chippy
190 C Timberpack Wolf John Avon
191 M Tree of Redemption Vincent Proce
192 U Utopia Sprawl Ron Spears
193 C Vessel of Nascency Kieran Yanner
194 C Wildheart Invoker Erica Yang
195 C Woolly Loxodon Karla Ortiz
196 M Animar, Soul of Elements Peter Mohrbacher
197 U Baloth Null Jakub Kasper
198 U Blightning Thomas M. Baxa
199 U Boros Charm Zoltan Boros
200 R Brion Stoutarm Zoltan Boros & Gabor Szikszai
201 U Cloudblazer Dan Scott
202 R Conflux Karl Kopinski
203 R Eladamri's Call Kev Walker
204 M Gisela, Blade of Goldnight Jason Chan
205 R Grenzo, Dungeon Warden Lucas Graciano
206 R Hanna, Ship's Navigator Terese Nielsen
207 U Lorescale Coatl Greg Staples
208 R Mystic Snake Daren Bader
209 R Nicol Bolas D. Alexander Gregory
210 R Niv-Mizzet, the Firemind Todd Lockwood
211 R Notion Thief Clint Cearley
212 R Pernicious Deed Christopher Moeller
213 U Pillory of the Sleepless Marc Simonetti
214 M Prossh, Skyraider of Kher Todd Lockwood
215 U Quicksilver Dagger Alex Horley-Orlandelli
216 R Ruric Thar, the Unbowed Tyler Jacobson
217 U Shadowmage Infiltrator Tomasz Jedruszek
218 U Stangg Izzy
219 R Vindicate Brian Snõddy
220 U Watchwolf Dave Kendall
221 C Assembly-Worker Chippy
222 M Chalice of the Void Mark Zug
223 R Coalition Relic Jason Felix
224 M Ensnaring Bridge Titus Lunter
225 U Heavy Arbalest David Rapoza
226 C Nihil Spellbomb Franz Vohwinkel
227 U Perilous Myr Jason Felix
228 C Primal Clay Lucas Graciano
229 C Prophetic Prism John Avon
230 U Sai of the Shinobi Brian Snõddy
231 C Self-Assembler Noah Bradley
232 R Strionic Resonator Noah Bradley
233 R Sundering Titan Grzegorz Rutkowski
234 U Swiftfoot Boots Svetlin Velinov
235 U Treasure Keeper James Paick
236 U Ash Barrens Jonas De Ro
237 R Cascade Bluffs Brandon Kitkouski
238 R Fetid Heath Daarken
239 R Flooded Grove Dave Kendall
240 C Haunted Fengraf Adam Paquette
241 R Mikokoro, Center of the Sea John Avon
242 U Mishra's Factory Scott Chou
243 U Myriad Landscape Richard Wright
244 R Pendelhaven Philip Straub
245 U Quicksand Roger Raupp
246 R Rishadan Port Jonas De Ro
247 R Rugged Prairie Fred Fields
248 R Twilight Mire Rob Alexander
249 U Zoetic Cavern Lars Grant-West