Aether Revolt

Number Rarity Name Artist
1 U Aerial Modification Jung Park
2 U Aeronaut Admiral E. M. Gist
3 C Aether Inspector Sidharth Chaturvedi
4 R Aethergeode Miner Winona Nelson
5 U Airdrop Aeronauts Greg Opalinski
6 C Alley Evasion Scott Murphy
7 C Audacious Infiltrator Jakub Kasper
8 C Bastion Enforcer Matt Stewart
9 R Call for Unity John Severin Brassell
10 C Caught in the Brights Kieran Yanner
11 R Consulate Crackdown Jonas De Ro
12 C Conviction John Stanko
13 C Countless Gears Renegade Dan Scott
14 C Dawnfeather Eagle Sidharth Chaturvedi
15 U Deadeye Harpooner Ryan Pancoast
16 C Decommission Josh Hass
17 U Deft Dismissal Izzy
18 M Exquisite Archangel Brad Rigney
19 U Felidar Guardian Jakub Kasper
20 C Ghirapur Osprey Zezhou Chen
21 U Restoration Specialist David Palumbo
22 R Solemn Recruit Eric Deschamps
23 R Sram, Senior Edificer Chris Rahn
24 R Sram's Expertise Kieran Yanner
25 U Thopter Arrest Kieran Yanner
26 C Aether Swooper James Ryman
27 R Aethertide Whale Steven Belledin
28 R Baral, Chief of Compliance Wesley Burt
29 R Baral's Expertise Todd Lockwood
30 C Bastion Inventor Tony Foti
31 R Disallow Min Yum
32 C Dispersal Technician Scott Murphy
33 U Efficient Construction Jonas De Ro
34 C Hinterland Drake Lake Hurwitz
35 C Ice Over Sidharth Chaturvedi
36 U Illusionist's Stratagem Svetlin Velinov
37 C Leave in the Dust Vincent Proce
38 M Mechanized Production Adam Paquette
39 C Metallic Rebuke Eric Deschamps
40 C Negate Zack Stella
41 R Quicksmith Spy Ryan Alexander Lee
42 U Reverse Engineer Chase Stone
43 U Salvage Scuttler Tony Foti
44 U Shielded Aether Thief Lake Hurwitz
45 C Shipwreck Moray Mike Bierek
46 U Skyship Plunderer Slawomir Maniak
47 C Take into Custody David Palumbo
48 U Trophy Mage Anna Steinbauer
49 R Whir of Invention Christine Choi
50 U Wind-Kin Raiders Shreya Shetty
51 C Aether Poisoner Yongjae Choi
52 C Alley Strangler Efflam Mercier
53 R Battle at the Bridge Chris Rallis
54 C Cruel Finality Svetlin Velinov
55 C Daring Demolition Svetlin Velinov
56 C Defiant Salvager Volkan Baǵa
57 U Fatal Push Eric Deschamps
58 C Fen Hauler Sidharth Chaturvedi
59 U Foundry Hornet Christopher Moeller
60 C Fourth Bridge Prowler John Silva
61 U Gifted Aetherborn Ryan Yee
62 R Glint-Sleeve Siphoner Greg Opalinski
63 U Gonti's Machinations Daarken
64 M Herald of Anguish Vincent Proce
65 U Ironclad Revolutionary Eric Deschamps
66 R Midnight Entourage Lius Lasahido
67 C Night Market Aeronaut Tyler Jacobson
68 U Perilous Predicament Ryan Alexander Lee
69 C Renegade's Getaway Ryan Yee
70 C Resourceful Return Titus Lunter
71 R Secret Salvage Tommy Arnold
72 U Sly Requisitioner Dan Scott
73 U Vengeful Rebel Tomasz Jedruszek
74 R Yahenni, Undying Partisan Lius Lasahido
75 R Yahenni's Expertise Daarken
76 C Aether Chaser Jason Rainville
77 C Chandra's Revolution Clint Cearley
78 C Destructive Tampering Titus Lunter
79 C Embraal Gear-Smasher Joseph Meehan
80 U Enraged Giant Anthony Palumbo
81 R Freejam Regent Volkan Baǵa
82 C Frontline Rebel Winona Nelson
83 U Gremlin Infestation Slawomir Maniak
84 U Hungry Flames Izzy
85 M Indomitable Creativity Deruchenko Alexander
86 U Invigorated Rampage Craig J Spearing
87 R Kari Zev, Skyship Raider Brad Rigney
88 R Kari Zev's Expertise Jason Rainville
89 C Lathnu Sailback Christopher Burdett
90 M Lightning Runner Raymond Swanland
91 R Pia's Revolution Clint Cearley
92 C Precise Strike Tyler Jacobson
93 R Quicksmith Rebel Kieran Yanner
94 U Ravenous Intruder Mathias Kollros
95 U Reckless Racer Viktor Titov
96 R Release the Gremlins Izzy
97 U Scrapper Champion Magali Villeneuve
98 C Shock Jason Rainville
99 U Siege Modification Sung Choi
100 C Sweatworks Brawler Zack Stella
101 C Wrangle Jason Rainville
102 C Aether Herder Victor Adame Minguez
103 C Aetherstream Leopard Winona Nelson
104 M Aetherwind Basker Svetlin Velinov
105 R Aid from the Cowl Viktor Titov
106 C Druid of the Cowl Magali Villeneuve
107 R Greenbelt Rampager Filip Burburan
108 R Greenwheel Liberator Todd Lockwood
109 R Heroic Intervention James Ryman
110 U Hidden Herbalists Bastien L. Deharme
111 C Highspire Infusion Anna Steinbauer
112 U Lifecraft Awakening Raoul Vitale
113 C Lifecraft Cavalry Svetlin Velinov
114 U Lifecrafter's Gift Winona Nelson
115 U Maulfist Revolutionary Scott Murphy
116 U Monstrous Onslaught Slawomir Maniak
117 U Narnam Renegade Greg Opalinski
118 C Natural Obsolescence Eytan Zana
119 U Peema Aether-Seer Howard Lyon
120 C Prey Upon Ryan Pancoast
121 U Ridgescale Tusker Winona Nelson
122 R Rishkar, Peema Renegade Todd Lockwood
123 R Rishkar's Expertise Magali Villeneuve
124 C Scrounging Bandar Shreya Shetty
125 C Silkweaver Elite Magali Villeneuve
126 C Unbridled Growth Ryan Pancoast
127 M Ajani Unyielding Kieran Yanner
128 R Dark Intimations Chase Stone
129 U Hidden Stockpile Darek Zabrocki
130 U Maverick Thopterist Zack Stella
131 R Oath of Ajani Wesley Burt
132 U Outland Boar Winona Nelson
133 U Renegade Rallier Kieran Yanner
134 U Renegade Wheelsmith Darek Zabrocki
135 U Rogue Refiner Victor Adame Minguez
136 U Spire Patrol Dan Scott
137 M Tezzeret the Schemer Ryan Alexander Lee
138 U Tezzeret's Touch Chris Rallis
139 U Weldfast Engineer Sara Winters
140 U Winding Constrictor Izzy
141 C Aegis Automaton Kieran Yanner
142 R Aethersphere Harvester Christine Choi
143 C Augmenting Automaton Jason Rainville
144 U Barricade Breaker Karl Kopinski
145 U Cogwork Assembler Joseph Meehan
146 U Consulate Dreadnought Cliff Childs
147 C Consulate Turret Eric Deschamps
148 U Crackdown Construct Johannes Voss
149 U Daredevil Dragster Titus Lunter
150 C Filigree Crawler James Paick
151 C Foundry Assembler Karl Kopinski
152 M Gonti's Aether Heart Vincent Proce
153 M Heart of Kiran Jaime Jones
154 R Hope of Ghirapur Lius Lasahido
155 C Implement of Combustion Efflam Mercier
156 C Implement of Examination Darek Zabrocki
157 C Implement of Ferocity Jason Kang
158 C Implement of Improvement Kieran Yanner
159 C Implement of Malice Titus Lunter
160 R Inspiring Statuary Kirsten Zirngibl
161 C Irontread Crusher Jason A. Engle
162 R Lifecrafter's Bestiary Izzy
163 R Merchant's Dockhand Christine Choi
164 R Metallic Mimic Zack Stella
165 C Mobile Garrison Cliff Childs
166 C Night Market Guard Steve Argyle
167 U Ornithopter Mathias Kollros
168 U Pacification Array Joseph Meehan
169 M Paradox Engine Christine Choi
170 R Peacewalker Colossus Vincent Proce
171 M Planar Bridge Chase Stone
172 C Prizefighter Construct Daniel Ljunggren
173 C Renegade Map Lake Hurwitz
174 C Reservoir Walker Johann Bodin
175 R Scrap Trawler Daarken
176 U Servo Schematic Titus Lunter
177 U Treasure Keeper James Paick
178 C Universal Solvent Christopher Moeller
179 U Untethered Express James Ryman
180 C Verdant Automaton Ryan Alexander Lee
181 R Walking Ballista Daniel Ljunggren
182 C Watchful Automaton Eric Deschamps
183 C Welder Automaton Victor Adame Minguez
184 R Spire of Industry John Avon
185 M Ajani, Valiant Protector Anna Steinbauer
186 C Inspiring Roar Chris Rahn
187 U Ajani's Comrade James Ryman
188 R Ajani's Aid Terese Nielsen
189 C Tranquil Expanse Sam Burley
190 M Tezzeret, Master of Metal Tyler Jacobson
191 R Tezzeret's Betrayal Tyler Jacobson
192 C Pendulum of Patterns Raoul Vitale
193 U Tezzeret's Simulacrum Craig J Spearing
194 C Submerged Boneyard Christine Choi