Duel Decks: Elves vs. Inventors

Number Rarity Name Artist
1 M Ezuri, Renegade Leader Victor Adame Minguez
2 R Dwynen, Gilt-Leaf Daen Johannes Voss
3 U Dwynen's Elite Volkan Baǵa
4 C Elvish Aberration Johann Bodin
5 R Elvish Archdruid Raymond Swanland
6 C Elvish Branchbender Ralph Horsley
7 C Elvish Mystic Wesley Burt
8 C Elvish Vanguard Steve Prescott
9 C Ezuri's Archers Shelly Wan
10 C Fierce Empath Johann Bodin
11 R Gladehart Cavalry Steven Belledin
12 C Ivy Lane Denizen Winona Nelson
13 U Jagged-Scar Archers Paolo Parente
14 C Krosan Tusker Kev Walker
15 C Kujar Seedsculptor Anna Steinbauer
16 C Lead the Stampede Efrem Palacios
17 C Leaf Gilder Quinton Hoover
18 C Llanowar Empath Warren Mahy
19 C Naturalize James Paick
20 U Nature's Way Zack Stella
21 U Nissa's Judgment Tyler Jacobson
22 R Regal Force Brandon Kitkouski
23 R Sylvan Advocate Volkan Baǵa
24 R Talara's Battalion Todd Lockwood
25 U Viridian Shaman Scott M. Fischer
26 C Wildheart Invoker Erica Yang
27 R Yeva, Nature's Herald Eric Deschamps
28 R Oran-Rief, the Vastwood Mike Bierek
29 C Tranquil Thicket Heather Hudson
30 U Treetop Village Rob Alexander
31 C Forest John Avon
32 C Forest Volkan Baǵa
33 C Forest Jim Nelson
34 C Forest Mark Tedin
35 M Goblin Welder Victor Adame Minguez
36 C Artificer's Epiphany Kieran Yanner
37 C Etherium Sculptor Steven Belledin
38 C Faerie Mechanist Matt Cavotta
39 U Riddlesmith Eric Deschamps
40 U Treasure Mage Ryan Pancoast
41 C Trinket Mage Scott Chou
42 U Trophy Mage Anna Steinbauer
43 U Whirler Rogue Winona Nelson
44 U Barrage Ogre David Rapoza
45 C Galvanic Blast Marc Simonetti
46 C Ghirapur Gearcrafter Victor Adame Minguez
47 R Pia and Kiran Nalaar Eric Deschamps
48 U Shrapnel Blast Hideaki Takamura
49 C Welding Sparks Raymond Swanland
50 U Maverick Thopterist Zack Stella
51 U Reclusive Artificer Cynthia Sheppard
52 R Darksteel Plate Daniel Ljunggren
53 U Filigree Familiar Izzy
54 C Ichor Wellspring Steven Belledin
55 C Inventor's Goggles Jason Felix
56 C Mycosynth Wellspring David Rapoza
57 R Myr Battlesphere Franz Vohwinkel
58 C Myr Sire Jaime Jones
59 C Neurok Replica Zoltan Boros & Gabor Szikszai
60 C Pyrite Spellbomb Jim Nelson
61 R Scuttling Doom Engine Filip Burburan
62 R Solemn Simulacrum Dan Scott
63 R Thopter Assembly Svetlin Velinov
64 U Voyager Staff Tsutomu Kawade
65 U Darksteel Citadel John Avon
66 U Foundry of the Consuls Sam Burley
67 C Great Furnace Rob Alexander
68 U Phyrexia's Core Franz Vohwinkel
69 C Seat of the Synod John Avon
70 R Shivan Reef Rob Alexander
71 C Swiftwater Cliffs Eytan Zana
72 R Temple of Epiphany Yeong-Hao Han
73 C Island Jung Park
74 C Island Johannes Voss
75 C Mountain Tomasz Jedruszek
76 C Mountain Eytan Zana