Darksteel

Number Rarity Name Artist
1 C Auriok Glaivemaster John Matson
2 C Echoing Calm Greg Staples
3 U Emissary of Hope rk post
4 C Hallow Alex Horley-Orlandelli
5 U Leonin Battlemage Stephen Tappin
6 R Leonin Shikari Wayne England
7 C Loxodon Mystic Edward P. Beard, Jr.
8 C Metal Fatigue Arnie Swekel
9 R Pristine Angel Scott M. Fischer
10 C Pteron Ghost Edward P. Beard, Jr.
11 R Pulse of the Fields Paolo Parente
12 U Purge Pete Venters
13 C Ritual of Restoration Dany Orizio
14 R Soulscour Kev Walker
15 R Steelshaper Apprentice Tim Hildebrandt
16 U Stir the Pride Matt Cavotta
17 U Test of Faith Vance Kovacs
18 R Turn the Tables Christopher Moeller
19 U Carry Away Jim Nelson
20 R Chromescale Drake Ben Thompson
21 C Echoing Truth Greg Staples
22 U Hoverguard Observer Kev Walker
23 R Last Word Scott M. Fischer
24 C Machinate Wayne England
25 C Magnetic Flux Alan Rabinowitz
26 C Neurok Prodigy Puddnhead
27 U Neurok Transmuter Mark Zug
28 U Psychic Overload Jeremy Jarvis
29 R Pulse of the Grid Wayne England
30 C Quicksilver Behemoth Anthony S. Waters
31 R Reshape Jon Foster
32 R Retract Matt Cavotta
33 U Second Sight Luca Zontini
34 R Synod Artificer Mark Zug
35 C Vedalken Engineer Lars Grant-West
36 C Vex Brian Snõddy
37 R Aether Snap Kev Walker
38 C Burden of Greed Vance Kovacs
39 C Chittering Rats Tom Wänerstrand
40 R Death Cloud Stephen Tappin
41 C Echoing Decay Greg Staples
42 U Emissary of Despair rk post
43 C Essence Drain Tony Szczudlo
44 R Greater Harvester Daren Bader
45 C Grimclaw Bats Tom Wänerstrand
46 C Hunger of the Nim Puddnhead
47 R Mephitic Ooze Alex Horley-Orlandelli
48 U Murderous Spoils Adam Rex
49 U Nim Abomination Jim Murray
50 R Pulse of the Dross Paolo Parente
51 C Scavenging Scarab Jeff Easley
52 U Screams from Within Hugh Jamieson
53 U Scrounge Pete Venters
54 R Shriveling Rot Alex Horley-Orlandelli
55 C Barbed Lightning Hugh Jamieson
56 C Crazed Goblin Darrell Riche
57 U Dismantle Brian Snõddy
58 C Drooling Ogre Brian Snõddy
59 C Echoing Ruin Greg Staples
60 U Fireball Dave Dorman
61 R Flamebreak Trevor Hairsine
62 R Furnace Dragon Matthew D. Wilson
63 U Goblin Archaeologist Jim Nelson
64 C Inflame Hugh Jamieson
65 C Krark-Clan Stoker Pete Venters
66 R Pulse of the Forge Paolo Parente
67 R Savage Beating Matt Thompson
68 R Shunt Greg Hildebrandt
69 R Slobad, Goblin Tinkerer Kev Walker
70 U Tears of Rage Pete Venters
71 C Unforge Kev Walker
72 U Vulshok War Boar Pete Venters
73 R Ageless Entity Jeff Miracola
74 C Echoing Courage Greg Staples
75 R Fangren Firstborn Tim Hildebrandt
76 U Infested Roothold Terese Nielsen
77 U Karstoderm Tony Szczudlo
78 C Nourish Scott M. Fischer
79 U Oxidize Kev Walker
80 R Pulse of the Tangle Wayne England
81 C Reap and Sow Rob Alexander
82 R Rebuking Ceremony Ittoku
83 R Roaring Slagwurm David Martin
84 U Stand Together Luca Zontini
85 C Tangle Spider Terese Nielsen
86 U Tanglewalker Pete Venters
87 C Tel-Jilad Outrider Paolo Parente
88 C Tel-Jilad Wolf Paolo Parente
89 C Viridian Acolyte D. Alexander Gregory
90 R Viridian Zealot Kev Walker
91 U Aether Vial Greg Hildebrandt
92 U Angel's Feather Alan Pollack
93 C Arcane Spyglass Trevor Hairsine
94 C Arcbound Bruiser Christopher Moeller
95 U Arcbound Crusher Michael Sutfin
96 U Arcbound Fiend Ittoku
97 C Arcbound Hybrid Alan Pollack
98 U Arcbound Lancer John Avon
99 R Arcbound Overseer Carl Critchlow
100 R Arcbound Ravager Carl Critchlow
101 R Arcbound Reclaimer Jon Foster
102 U Arcbound Slith Vance Kovacs
103 C Arcbound Stinger Darrell Riche
104 C Arcbound Worker Darrell Riche
105 U Auriok Siege Sled Jim Murray
106 U Chimeric Egg Michael Sutfin
107 U Coretapper Dany Orizio
108 U Darksteel Brute Nottsuo
109 R Darksteel Colossus Carl Critchlow
110 R Darksteel Forge Martina Pilcerova
111 U Darksteel Gargoyle Ron Spencer
112 C Darksteel Ingot Martina Pilcerova
113 C Darksteel Pendant Terese Nielsen
114 R Darksteel Reactor Kev Walker
115 U Death-Mask Duplicant Thomas M. Baxa
116 U Demon's Horn Alan Pollack
117 U Dragon's Claw Alan Pollack
118 C Drill-Skimmer Mark Zug
119 C Dross Golem Adam Rex
120 R Eater of Days Mark Tedin
121 R Gemini Engine Nottsuo
122 U Genesis Chamber Mark Tedin
123 U Geth's Grimoire Heather Hudson
124 R Heartseeker Michael Sutfin
125 U Juggernaut Arnie Swekel
126 U Kraken's Eye Alan Pollack
127 C Leonin Bola Christopher Moeller
128 R Lich's Tomb Matt Cavotta
129 R Memnarch Carl Critchlow
130 R Mycosynth Lattice Anthony S. Waters
131 C Myr Landshaper Greg Staples
132 R Myr Matrix Mark Tedin
133 C Myr Moonvessel Dany Orizio
134 U Nemesis Mask Adam Rex
135 C Oxidda Golem Greg Staples
136 R Panoptic Mirror Glen Angus
137 C Razor Golem Christopher Moeller
138 R Serum Powder Matt Thompson
139 R Shield of Kaldra Donato Giancola
140 U Skullclamp Luca Zontini
141 U Spawning Pit Tony Szczudlo
142 U Specter's Shroud Greg Hildebrandt
143 R Spellbinder Ron Spencer
144 U Spincrusher Greg Staples
145 C Spire Golem Daren Bader
146 R Sundering Titan Jim Murray
147 U Surestrike Trident Ben Thompson
148 R Sword of Fire and Ice Mark Zug
149 R Sword of Light and Shadow Mark Zug
150 U Talon of Pain Daren Bader
151 C Tangle Golem Arnie Swekel
152 R Thought Dissector Matt Cavotta
153 U Thunderstaff Kaja Foglio
154 R Trinisphere Tim Hildebrandt
155 C Ur-Golem's Eye Heather Hudson
156 U Voltaic Construct Jeff Easley
157 C Vulshok Morningstar David Martin
158 R Wand of the Elements Thomas M. Baxa
159 R Well of Lost Dreams Jeff Miracola
160 C Whispersilk Cloak Luca Zontini
161 U Wirefly Hive Nottsuo
162 U Wurm's Tooth Alan Pollack
163 R Blinkmoth Nexus Brian Snõddy
164 C Darksteel Citadel John Avon
165 U Mirrodin's Core Greg Staples