Eventide

Number Rarity Name Artist Market Price
1 R Archon of Justice Jason Chan
2 C Ballynock Trapper Randy Gallegos
3 C Cenn's Enlistment Matt Cavotta
4 R Endless Horizons Joshua Hagler
5 U Endure Ralph Horsley
6 U Flickerwisp Jeremy Enecio
7 R Hallowed Burial Dave Kendall
8 C Kithkin Spellduster Trevor Hairsine
9 C Kithkin Zealot Scott Altmann
10 R Light from Within Aleksi Briclot
11 U Loyal Gyrfalcon Darrell Riche
12 U Patrol Signaler Steve Prescott
13 C Recumbent Bliss Todd Lockwood
14 R Spirit of the Hearth Jason Chan
15 U Springjack Shepherd Thomas Denmark
16 U Suture Spirit Larry MacDougall
17 C Banishing Knack Howard Lyon
18 U Cache Raiders Pete Venters
19 U Dream Fracture Howard Lyon
20 C Dream Thief Howard Lyon
21 R Glamerdye Ralph Horsley
22 R Glen Elendra Archmage Warren Mahy
23 U Idle Thoughts Steven Belledin
24 U Indigo Faerie Steve Prescott
25 R Inundate Mark Zug
26 C Merrow Levitator Jim Pavelec
27 C Oona's Grace Rebecca Guay
28 U Razorfin Abolisher William O'Connor
29 R Sanity Grinding Lars Grant-West
30 U Talonrend Nils Hamm
31 R Wake Thrasher Jesper Ejsing
32 C Wilderness Hypnotist Rebecca Guay
33 R Ashling, the Extinguisher Wayne Reynolds
34 U Creakwood Ghoul Thomas M. Baxa
35 U Crumbling Ashes Chuck Lukacs
36 U Lingering Tormentor Joshua Hagler
37 C Merrow Bonegnawer Jim Nelson
38 R Necroskitter Jaime Jones
39 R Needle Specter Christopher Moeller
40 R Nightmare Incursion Chuck Lukacs
41 C Raven's Crime Warren Mahy
42 C Smoldering Butcher Zoltan Boros & Gabor Szikszai
43 U Soot Imp Jesper Ejsing
44 C Soul Reap Izzy
45 U Soul Snuffers Izzy
46 U Syphon Life Dan Seagrave
47 C Talara's Bane Joshua Hagler
48 R Umbra Stalker Daarken
49 U Chaotic Backlash Carl Frank
50 C Cinder Pyromancer Greg Staples
51 U Duergar Cave-Guard Dave Allsop
52 R Fiery Bombardment Nils Hamm
53 C Flame Jab rk post
54 U Hatchet Bully Paul Bonner
55 R Hateflayer Thomas M. Baxa
56 C Heartlash Cinder Steve Prescott
57 C Hotheaded Giant Fred Harper
58 U Impelled Giant Mark Zug
59 U Outrage Shaman Cole Eastburn
60 C Puncture Blast Carl Critchlow
61 R Rekindled Flame Zoltan Boros & Gabor Szikszai
62 R Stigma Lasher Aleksi Briclot
63 R Thunderblust Dan Scott
64 U Unwilling Recruit Dave Allsop
65 C Aerie Ouphes Jesper Ejsing
66 R Bloom Tender Chippy
67 U Duskdale Wurm Dan Dos Santos
68 R Helix Pinnacle Dan Scott
69 U Marshdrinker Giant Daarken
70 C Monstrify Lars Grant-West
71 C Nettle Sentinel Kev Walker
72 U Phosphorescent Feast Ron Spencer
73 R Primalcrux Wayne Reynolds
74 R Regal Force Brandon Kitkouski
75 U Savage Conception William O'Connor
76 U Swirling Spriggan Thomas M. Baxa
77 R Talara's Battalion Todd Lockwood
78 C Tilling Treefolk rk post
79 U Twinblade Slasher Trevor Hairsine
80 C Wickerbough Elder Jesper Ejsing
81 U Batwing Brume Richard Kane Ferguson
82 C Beckon Apparition Larry MacDougall
83 U Bloodied Ghost Mike Dringenberg
84 U Cauldron Haze Brandon Kitkouski
85 R Deathbringer Liege Drew Tucker
86 R Divinity of Pride Greg Staples
87 C Edge of the Divinity Dan Scott
88 R Evershrike Dan Dos Santos
89 U Gwyllion Hedge-Mage Todd Lockwood
90 C Harvest Gwyllion Nils Hamm
91 C Nightsky Mimic Franz Vohwinkel
92 C Nip Gwyllion Alex Horley-Orlandelli
93 R Pyrrhic Revival Richard Kane Ferguson
94 U Restless Apparition Jeff Easley
95 R Stillmoon Cavalier Christopher Moeller
96 C Unmake Steven Belledin
97 U Voracious Hatchling Jeremy Enecio
98 R Call the Skybreaker Randy Gallegos
99 C Clout of the Dominus Jaime Jones
100 R Crackleburr Mike Dringenberg
101 U Crag Puca John Howe (Lorywn)
102 R Dominus of Fealty Kev Walker
103 C Inside Out Zoltan Boros & Gabor Szikszai
104 R Mindwrack Liege Richard Whitters
105 R Mirror Sheen John Avon
106 C Noggle Bandit Thomas Denmark
107 C Noggle Bridgebreaker Thomas M. Baxa
108 U Noggle Hedge-Mage Larry MacDougall
109 U Noggle Ransacker Alex Horley-Orlandelli
110 U Nucklavee Trevor Hairsine
111 C Riverfall Mimic Franz Vohwinkel
112 U Shrewd Hatchling Carl Frank
113 C Stream Hopper Dave Allsop
114 U Unnerving Assault Ron Spencer
115 U Canker Abomination Brandon Kitkouski
116 U Cankerous Thirst Carl Frank
117 R Creakwood Liege Cole Eastburn
118 R Deity of Scars Steve Prescott
119 C Desecrator Hag Fred Harper
120 R Doomgape Dave Allsop
121 C Drain the Well Warren Mahy
122 C Gift of the Deity Steve Prescott
123 U Hag Hedge-Mage Scott Altmann
124 U Noxious Hatchling Nils Hamm
125 C Odious Trow Warren Mahy
126 U Quillspike Carl Critchlow
127 C Rendclaw Trow Warren Mahy
128 R Sapling of Colfenor John Avon
129 U Stalker Hag Dave Kendall
130 C Woodlurker Mimic Franz Vohwinkel
131 R Worm Harvest Chuck Lukacs
132 R Balefire Liege Ralph Horsley
133 C Battlegate Mimic Franz Vohwinkel
134 U Belligerent Hatchling Steve Prescott
135 C Double Cleave rk post
136 C Duergar Assailant Paul Bonner
137 U Duergar Hedge-Mage Dave Allsop
138 U Duergar Mine-Captain Matt Cavotta
139 R Figure of Destiny Scott M. Fischer
140 C Fire at Will Pete Venters
141 U Hearthfire Hobgoblin Steven Belledin
142 C Hobgoblin Dragoon Matt Cavotta
143 U Moonhold Mike Dringenberg
144 R Nobilis of War Christopher Moeller
145 R Rise of the Hobgoblins Jeff Miracola
146 C Scourge of the Nobilis Dan Scott
147 U Spitemare Matt Cavotta
148 R Waves of Aggression Jim Pavelec
149 R Cold-Eyed Selkie Jaime Jones
150 R Fable of Wolf and Owl Heather Hudson
151 C Favor of the Overbeing Chippy
152 U Gilder Bairn Nils Hamm
153 C Grazing Kelpie Drew Tucker
154 U Groundling Pouncer Richard Whitters
155 U Invert the Skies Randy Gallegos
156 R Murkfiend Liege Carl Critchlow
157 R Overbeing of Myth Chippy
158 U Selkie Hedge-Mage Larry MacDougall
159 C Shorecrasher Mimic Franz Vohwinkel
160 C Slippery Bogle Dave Allsop
161 C Snakeform Jim Nelson
162 R Spitting Image Jim Nelson
163 U Sturdy Hatchling Darrell Riche
164 C Trapjaw Kelpie Lars Grant-West
165 U Wistful Selkie Mark Tedin
166 R Altar Golem Rob Alexander
167 C Antler Skulkin Dave Kendall
168 C Fang Skulkin Ron Brown
169 C Hoof Skulkin Joshua Hagler
170 C Jawbone Skulkin Jeff Easley
171 R Leering Emblem Ron Brown
172 R Scarecrone Jesper Ejsing
173 C Shell Skulkin Cole Eastburn
174 R Ward of Bones David Martin
175 R Cascade Bluffs Brandon Kitkouski
176 R Fetid Heath Daarken
177 R Flooded Grove Dave Kendall
178 R Rugged Prairie Fred Fields
179 R Springjack Pasture Terese Nielsen
180 R Twilight Mire Rob Alexander