Gatecrash

Number Rarity Name Artist
1 C Aerial Maneuver Scott Chou
2 C Angelic Edict Trevor Claxton
3 R Angelic Skirmisher David Rapoza
4 C Assault Griffin Eric Velhagen
5 C Basilica Guards Dan Scott
6 R Blind Obedience Seb McKinnon
7 U Boros Elite Willian Murai
8 C Court Street Denizen Volkan Baǵa
9 C Daring Skyjek Jason Chan
10 U Debtor's Pulpit James Paick
11 C Dutiful Thrull Daarken
12 R Frontline Medic Willian Murai
13 M Gideon, Champion of Justice David Rapoza
14 U Guardian of the Gateless Wesley Burt
15 C Guildscorn Ward Ryan Barger
16 U Hold the Gates Zoltan Boros
17 U Holy Mantle Maciej Kuciara
18 U Knight of Obligation Ryan Barger
19 C Knight Watch Matt Stewart
20 R Luminate Primordial Stephan Martiniere
21 U Murder Investigation Igor Kieryluk
22 C Nav Squad Commandos Steve Prescott
23 U Righteous Charge Svetlin Velinov
24 C Shielded Passage Raymond Swanland
25 C Smite Zoltan Boros
26 C Syndic of Tithes Steve Prescott
27 U Urbis Protector Steve Argyle
28 C Zarichi Tiger Nic Klein
29 U Aetherize Ryan Barger
30 U Agoraphobia Jim Murray
31 C Clinging Anemones Mike Bierek
32 C Cloudfin Raptor Peter Mohrbacher
33 R Diluvian Primordial Stephan Martiniere
34 M Enter the Infinite Terese Nielsen
35 C Frilled Oculus Marco Nelor
36 U Gridlock Yeong-Hao Han
37 C Hands of Binding Raymond Swanland
38 U Incursion Specialist Svetlin Velinov
39 C Keymaster Rogue Winona Nelson
40 C Last Thoughts Peter Mohrbacher
41 C Leyline Phantom Ryan Yee
42 C Metropolis Sprite Scott Chou
43 U Mindeye Drake Lars Grant-West
44 U Rapid Hybridization Jack Wang
45 R Realmwright Slawomir Maniak
46 C Sage's Row Denizen Svetlin Velinov
47 U Sapphire Drake Steve Prescott
48 C Scatter Arc Peter Mohrbacher
49 U Simic Fluxmage Karl Kopinski
50 R Simic Manipulator Maciej Kuciara
51 C Skygames Sam Burley
52 C Spell Rupture Kev Walker
53 R Stolen Identity Clint Cearley
54 C Totally Lost David Palumbo
55 U Voidwalk James Ryman
56 C Way of the Thief Igor Kieryluk
57 C Balustrade Spy Jaime Jones
58 C Basilica Screecher Christine Choi
59 C Contaminated Ground Christine Choi
60 C Corpse Blockade Lucas Graciano
61 R Crypt Ghast Chris Rahn
62 C Death's Approach Terese Nielsen
63 C Devour Flesh Kev Walker
64 U Dying Wish Scott Chou
65 U Gateway Shade Ryan Yee
66 C Grisly Spectacle Zoltan Boros
67 C Gutter Skulk Mark Winters
68 C Horror of the Dim Jack Wang
69 U Illness in the Ranks Nils Hamm
70 U Killing Glare Peter Mohrbacher
71 M Lord of the Void Chris Rahn
72 U Mental Vapors Mark Winters
73 C Midnight Recovery Peter Mohrbacher
74 R Ogre Slumlord Trevor Claxton
75 R Sepulchral Primordial Stephan Martiniere
76 C Shadow Alley Denizen Cynthia Sheppard
77 C Shadow Slice Raymond Swanland
78 C Slate Street Ruffian Jim Murray
79 U Smog Elemental Yeong-Hao Han
80 C Syndicate Enforcer Steven Belledin
81 U Thrull Parasite Clint Cearley
82 U Undercity Informer Raymond Swanland
83 R Undercity Plague Vincent Proce
84 U Wight of Precinct Six Ryan Barger
85 C Act of Treason Matt Stewart
86 C Bomber Corps Chase Stone
87 U Cinder Elemental Svetlin Velinov
88 U Crackling Perimeter Yeong-Hao Han
89 C Ember Beast David Rapoza
90 U Firefist Striker Tyler Jacobson
91 R Five-Alarm Fire Karl Kopinski
92 C Foundry Street Denizen Raoul Vitale
93 C Furious Resistance Slawomir Maniak
94 M Hellkite Tyrant Aleksi Briclot
95 U Hellraiser Goblin Karl Kopinski
96 U Homing Lightning Slawomir Maniak
97 R Legion Loyalist Eric Deschamps
98 C Madcap Skills Anthony Palumbo
99 U Mark for Death Mathias Kollros
100 C Massive Raid Zoltan Boros
101 R Molten Primordial Stephan Martiniere
102 C Mugging Greg Staples
103 U Ripscale Predator Volkan Baǵa
104 C Scorchwalker Anthony Palumbo
105 C Skinbrand Goblin Marco Nelor
106 U Skullcrack Dave Kendall
107 C Structural Collapse Sam Burley
108 C Tin Street Market Noah Bradley
109 C Towering Thunderfist Zoltan Boros
110 U Viashino Shanktail Kev Walker
111 C Warmind Infantry Greg Staples
112 R Wrecking Ogre Nils Hamm
113 C Adaptive Snapjaw Tomasz Jedruszek
114 U Alpha Authority Dave Kendall
115 C Burst of Strength Marco Nelor
116 C Crocanura Jack Wang
117 U Crowned Ceratok Steve Prescott
118 C Disciple of the Old Ways Anthony Palumbo
119 U Experiment One Chase Stone
120 C Forced Adaptation Trevor Claxton
121 M Giant Adephage Christine Choi
122 C Greenside Watcher Ryan Barger
123 R Gyre Sage Tyler Jacobson
124 U Hindervines Svetlin Velinov
125 C Ivy Lane Denizen Winona Nelson
126 U Miming Slime Svetlin Velinov
127 C Naturalize Daniel Ljunggren
128 R Ooze Flux Zoltan Boros
129 C Predator's Rapport Matt Stewart
130 U Rust Scarab Adam Paquette
131 C Scab-Clan Charger Nils Hamm
132 U Serene Remembrance David Palumbo
133 R Skarrg Goliath Scott Chou
134 C Slaughterhorn Steve Prescott
135 C Spire Tracer Christopher Moeller
136 R Sylvan Primordial Stephan Martiniere
137 U Tower Defense Seb McKinnon
138 C Verdant Haven Daniel Ljunggren
139 U Wasteland Viper Lucas Graciano
140 C Wildwood Rebirth Dan Scott
141 R Alms Beast Dan Scott
142 R Assemble the Legion Eric Deschamps
143 M Aurelia, the Warleader Slawomir Maniak
144 M Aurelia's Fury Tyler Jacobson
145 U Bane Alley Broker Clint Cearley
146 R Biovisionary Ryan Barger
147 M Borborygmos Enraged Aleksi Briclot
148 U Boros Charm Zoltan Boros
149 U Call of the Nightwing Adam Paquette
150 U Cartel Aristocrat James Ryman
151 R Clan Defiance Daarken
152 R Consuming Aberration Karl Kopinski
153 M Deathpact Angel Jason Chan
154 U Dimir Charm Zoltan Boros
155 U Dinrova Horror Johann Bodin
156 M Domri Rade Tyler Jacobson
157 C Drakewing Krasis Johann Bodin
158 U Duskmantle Guildmage Slawomir Maniak
159 M Duskmantle Seer Kev Walker
160 U Elusive Krasis Wesley Burt
161 C Executioner's Swing Karl Kopinski
162 R Fathom Mage Ryan Pancoast
163 R Firemane Avenger Wayne Reynolds
164 U Fortress Cyclops Maciej Kuciara
165 R Foundry Champion Todd Lockwood
166 U Frenzied Tilling Noah Bradley
167 U Ghor-Clan Rampager Charles Urbach
168 U Ground Assault Karl Kopinski
169 U Gruul Charm Zoltan Boros
170 R Gruul Ragebeast Dave Kendall
171 R High Priest of Penance Mark Zug
172 C Hydroform Howard Lyon
173 C Kingpin's Pet Mark Zug
174 M Lazav, Dimir Mastermind David Rapoza
175 C Martial Glory Raymond Swanland
176 M Master Biomancer Willian Murai
177 R Merciless Eviction Richard Wright
178 R Mind Grind Daarken
179 C Mortus Strider Tomasz Jedruszek
180 R Mystic Genesis Mike Bierek
181 U Nimbus Swimmer Howard Lyon
182 M Obzedat, Ghost Council Svetlin Velinov
183 U One Thousand Lashes Daarken
184 U Ordruun Veteran Greg Staples
185 U Orzhov Charm Zoltan Boros
186 C Paranoid Delusions Christopher Moeller
187 C Primal Visitation Christopher Moeller
188 M Prime Speaker Zegana Willian Murai
189 C Psychic Strike Mathias Kollros
190 C Purge the Profane Michael C. Hayes
191 R Rubblehulk Raymond Swanland
192 C Ruination Wurm Dave Kendall
193 C Shambleshark Wesley Burt
194 R Signal the Clans Dave Kendall
195 U Simic Charm Zoltan Boros
196 U Skarrg Guildmage Aleksi Briclot
197 C Skyknight Legionnaire Anthony Palumbo
198 R Soul Ransom Steve Argyle
199 R Spark Trooper James Ryman
200 U Sunhome Guildmage Eric Deschamps
201 R Treasury Thrull Mark Zug
202 U Truefire Paladin Michael C. Hayes
203 R Unexpected Results Mike Bierek
204 U Urban Evolution Eytan Zana
205 U Vizkopa Confessor Ryan Pancoast
206 U Vizkopa Guildmage Tyler Jacobson
207 R Whispering Madness Clint Cearley
208 C Wojek Halberdiers Nic Klein
209 U Zameck Guildmage Chase Stone
210 C Zhur-Taa Swine Yeong-Hao Han
211 U Arrows of Justice James Ryman
212 C Beckon Apparition Cliff Childs
213 R Biomass Mutation Dan Scott
214 C Bioshift Scott Chou
215 R Boros Reckoner Howard Lyon
216 U Burning-Tree Emissary Izzy
217 U Coerced Confession Mathias Kollros
218 C Deathcult Rogue David Palumbo
219 U Gift of Orzhova Johannes Voss
220 R Immortal Servitude Seb McKinnon
221 U Merfolk of the Depths Scott Chou
222 R Nightveil Specter Min Yum
223 C Pit Fight Matt Stewart
224 R Rubblebelt Raiders Chippy
225 C Shattering Blow Steve Prescott
226 C Armored Transport Cliff Childs
227 U Boros Keyrune Daniel Ljunggren
228 U Dimir Keyrune Daniel Ljunggren
229 R Glaring Spotlight Adam Paquette
230 U Gruul Keyrune Daniel Ljunggren
231 R Illusionist's Bracers Svetlin Velinov
232 C Millennial Gargoyle Seb McKinnon
233 U Orzhov Keyrune Daniel Ljunggren
234 C Prophetic Prism Daniel Ljunggren
235 C Razortip Whip James Paick
236 C Riot Gear Jack Wang
237 U Simic Keyrune Daniel Ljunggren
238 C Skyblinder Staff Mark Winters
239 C Boros Guildgate Noah Bradley
240 R Breeding Pool Mike Bierek
241 C Dimir Guildgate Cliff Childs
242 R Godless Shrine Cliff Childs
243 C Gruul Guildgate Randy Gallegos
244 C Orzhov Guildgate John Avon
245 R Sacred Foundry Sam Burley
246 C Simic Guildgate Svetlin Velinov
247 R Stomping Ground David Palumbo
248 R Thespian's Stage John Avon
249 R Watery Grave Raymond Swanland