Kaladesh

Number Rarity Name Artist
1 C Acrobatic Maneuver Winona Nelson
2 U Aerial Responder Raoul Vitale
3 R Aetherstorm Roc Scott Murphy
4 M Angel of Invention Volkan Baǵa
5 R Authority of the Consuls Lake Hurwitz
6 C Aviary Mechanic Mark Zug
7 C Built to Last Svetlin Velinov
8 R Captured by the Consulate Tyler Jacobson
9 M Cataclysmic Gearhulk Victor Adame Minguez
10 U Consulate Surveillance Daniel Ljunggren
11 U Consul's Shieldguard David Gaillet
12 C Eddytrail Hawk James Paick
13 U Fairgrounds Warden Izzy
14 C Fragmentize Jason Felix
15 R Fumigate Svetlin Velinov
16 U Gearshift Ace Winona Nelson
17 C Glint-Sleeve Artisan Ryan Pancoast
18 C Herald of the Fair Steven Belledin
19 C Impeccable Timing Chris Rallis
20 C Inspired Charge Deruchenko Alexander
21 R Master Trinketeer Matt Stewart
22 C Ninth Bridge Patrol Ryan Alexander Lee
23 C Pressure Point Jakub Kasper
24 C Propeller Pioneer Winona Nelson
25 U Refurbish Johann Bodin
26 C Revoke Privileges James Ryman
27 U Servo Exhibition Sara Winters
28 C Skyswirl Harrier John Severin Brassell
29 U Skywhaler's Shot Chris Rallis
30 C Tasseled Dromedary Raoul Vitale
31 C Thriving Ibex Sidharth Chaturvedi
32 R Toolcraft Exemplar Zezhou Chen
33 U Trusty Companion Jakub Kasper
34 U Visionary Augmenter James Paick
35 U Wispweaver Angel James Ryman
36 U Aether Meltdown Jason Felix
37 C Aether Theorist Lucas Graciano
38 C Aether Tradewinds Lius Lasahido
39 R Aethersquall Ancient Sam Burley
40 U Ceremonious Rejection Chris Rahn
41 R Confiscation Coup Joseph Meehan
42 C Curio Vendor Igor Kieryluk
43 U Disappearing Act Anthony Palumbo
44 C Dramatic Reversal Eric Deschamps
45 U Era of Innovation Jason Rainville
46 U Experimental Aviator Jesper Ejsing
47 C Failed Inspection Matt Stewart
48 C Gearseeker Serpent Filip Burburan
49 U Glimmer of Genius Tommy Arnold
50 U Glint-Nest Crane Christopher Moeller
51 C Hightide Hermit Jason Kang
52 R Insidious Will Anthony Palumbo
53 U Janjeet Sentry Dan Scott
54 U Long-Finned Skywhale Cliff Childs
55 C Malfunction Izzy
56 M Metallurgic Summonings Kieran Yanner
57 U Minister of Inquiries Dan Scott
58 C Nimble Innovator Slawomir Maniak
59 R Padeem, Consul of Innovation Matt Stewart
60 R Paradoxical Outcome Nils Hamm
61 C Revolutionary Rebuff Zack Stella
62 R Saheeli's Artistry Kieran Yanner
63 C Select for Inspection James Paick
64 U Shrewd Negotiation Slawomir Maniak
65 C Tezzeret's Ambition Tyler Jacobson
66 C Thriving Turtle Jeff Simpson
67 M Torrential Gearhulk Svetlin Velinov
68 C Vedalken Blademaster Lake Hurwitz
69 C Weldfast Wingsmith Dan Scott
70 C Wind Drake Todd Lockwood
71 U Aetherborn Marauder Kieran Yanner
72 C Ambitious Aetherborn Josu Hernaiz
73 M Demon of Dark Schemes Daarken
74 C Dhund Operative Magali Villeneuve
75 U Diabolic Tutor Mark Winters
76 C Die Young Ryan Yee
77 C Dukhara Scavenger Sidharth Chaturvedi
78 R Eliminate the Competition Joseph Meehan
79 U Embraal Bruiser Sidharth Chaturvedi
80 U Essence Extraction Min Yum
81 C Fortuitous Find Tomasz Jedruszek
82 C Foundry Screecher Dan Scott
83 U Fretwork Colony Christopher Burdett
84 R Gonti, Lord of Luxury Daarken
85 U Harsh Scrutiny Vincent Proce
86 C Lawless Broker Darek Zabrocki
87 C Live Fast Ryan Yee
88 R Lost Legacy Greg Opalinski
89 U Make Obsolete Darek Zabrocki
90 R Marionette Master James Ryman
91 C Maulfist Squad Matt Stewart
92 R Midnight Oil Daniel Ljunggren
93 C Mind Rot Seb McKinnon
94 U Morbid Curiosity Kieran Yanner
95 C Night Market Lookout Nils Hamm
96 M Noxious Gearhulk Lius Lasahido
97 U Ovalchase Daredevil Winona Nelson
98 C Prakhata Club Security Igor Kieryluk
99 C Rush of Vitality Lindsey Look
100 C Subtle Strike David Palumbo
101 R Syndicate Trafficker Tony Foti
102 C Thriving Rats Tom Babbey
103 C Tidy Conclusion Bastien L. Deharme
104 U Underhanded Designs Anastasia Ovchinnikova
105 U Weaponcraft Enthusiast Mike Bierek
106 U Aethertorch Renegade Johann Bodin
107 U Brazen Scourge Kev Walker
108 C Built to Smash Svetlin Velinov
109 C Cathartic Reunion Howard Lyon
110 M Chandra, Torch of Defiance Magali Villeneuve
111 C Chandra's Pyrohelix Kieran Yanner
112 M Combustible Gearhulk Daarken
113 C Demolish Steven Belledin
114 R Fateful Showdown Chris Rallis
115 U Furious Reprisal Svetlin Velinov
116 C Giant Spectacle Johann Bodin
117 U Harnessed Lightning Chris Rallis
118 C Hijack Victor Adame Minguez
119 U Incendiary Sabotage Ben Maier
120 U Inventor's Apprentice Ryan Pancoast
121 R Lathnu Hellion Lars Grant-West
122 R Madcap Experiment Joseph Meehan
123 U Maulfist Doorbuster Josh Hass
124 R Pia Nalaar Tyler Jacobson
125 U Quicksmith Genius David Gaillet
126 C Reckless Fireweaver Deruchenko Alexander
127 C Renegade Tactics Yeong-Hao Han
128 C Ruinous Gremlin Steve Prescott
129 C Salivating Gremlins Christopher Burdett
130 R Skyship Stalker Chris Rahn
131 U Spark of Creativity Johann Bodin
132 U Speedway Fanatic Slawomir Maniak
133 C Spireside Infiltrator Deruchenko Alexander
134 C Spontaneous Artist Viktor Titov
135 U Start Your Engines Darek Zabrocki
136 R Territorial Gorger Lius Lasahido
137 C Terror of the Fairgrounds Filip Burburan
138 C Thriving Grubs Steve Prescott
139 C Wayward Giant Filip Burburan
140 C Welding Sparks Raymond Swanland
141 C Appetite for the Unnatural Zoltan Boros
142 U Arborback Stomper Dan Scott
143 R Architect of the Untamed Sara Winters
144 U Armorcraft Judge David Palumbo
145 C Attune with Aether Wesley Burt
146 U Blossoming Defense Anastasia Ovchinnikova
147 R Bristling Hydra Chris Rahn
148 C Commencement of Festivities Zack Stella
149 C Cowl Prowler Tomasz Jedruszek
150 U Creeping Mold Cliff Childs
151 R Cultivator of Blades Bastien L. Deharme
152 R Dubious Challenge Scott Murphy
153 U Durable Handicraft Raoul Vitale
154 U Elegant Edgecrafters Sean Sevestre
155 U Fairgrounds Trumpeter Jesper Ejsing
156 U Ghirapur Guide Scott Murphy
157 C Highspire Artisan Anna Steinbauer
158 C Hunt the Weak Raoul Vitale
159 C Kujar Seedsculptor Anna Steinbauer
160 C Larger Than Life Jaime Jones
161 U Longtusk Cub Zoltan Boros
162 U Nature's Way Zack Stella
163 M Nissa, Vital Force Clint Cearley
164 C Ornamental Courage Anthony Palumbo
165 R Oviya Pashiri, Sage Lifecrafter Magali Villeneuve
166 C Peema Outrider Craig J Spearing
167 C Riparian Tiger Igor Kieryluk
168 C Sage of Shaila's Claim Howard Lyon
169 U Servant of the Conduit Magali Villeneuve
170 C Take Down Izzy
171 C Thriving Rhino Matt Stewart
172 M Verdurous Gearhulk Jaime Jones
173 C Wild Wanderer Sidharth Chaturvedi
174 R Wildest Dreams Daniel Ljunggren
175 C Wily Bandar Yeong-Hao Han
176 U Cloudblazer Dan Scott
177 U Contraband Kingpin Anna Steinbauer
178 R Depala, Pilot Exemplar Greg Opalinski
179 M Dovin Baan Tyler Jacobson
180 U Empyreal Voyager David Gaillet
181 U Engineered Might Lake Hurwitz
182 U Hazardous Conditions Anastasia Ovchinnikova
183 R Kambal, Consul of Allocation Vincent Proce
184 M Rashmi, Eternities Crafter Magali Villeneuve
185 U Restoration Gearsmith John Severin Brassell
186 M Saheeli Rai Willian Murai
187 U Unlicensed Disintegration Izzy
188 U Veteran Motorist Christopher Moeller
189 U Voltaic Brawler Raymond Swanland
190 U Whirler Virtuoso Lake Hurwitz
191 C Accomplished Automaton Daarken
192 R Aetherflux Reservoir Cliff Childs
193 M Aetherworks Marvel James Paick
194 R Animation Module Aaron Miller
195 C Aradara Express Adam Paquette
196 U Ballista Charger Sung Choi
197 C Bastion Mastodon Victor Adame Minguez
198 U Bomat Bazaar Barge Christine Choi
199 R Bomat Courier Craig J Spearing
200 U Chief of the Foundry Daniel Ljunggren
201 C Cogworker's Puzzleknot Cliff Childs
202 C Consulate Skygate John Avon
203 R Cultivator's Caravan Mark Zug
204 R Deadlock Trap Jason Rainville
205 U Decoction Module Aaron Miller
206 U Demolition Stomper James Paick
207 C Dukhara Peafowl Craig J Spearing
208 R Dynavolt Tower Titus Lunter
209 C Eager Construct Craig J Spearing
210 R Electrostatic Pummeler Slawomir Maniak
211 U Fabrication Module Aaron Miller
212 U Filigree Familiar Izzy
213 C Fireforger's Puzzleknot Zezhou Chen
214 R Fleetwheel Cruiser Sung Choi
215 U Foundry Inspector Jason A. Engle
216 R Ghirapur Orrery Kirsten Zirngibl
217 C Glassblower's Puzzleknot Kieran Yanner
218 C Inventor's Goggles Jason Felix
219 U Iron League Steed Darek Zabrocki
220 R Key to the City Sean Murray
221 C Metalspinner's Puzzleknot Vincent Proce
222 R Metalwork Colossus Jaime Jones
223 R Multiform Wonder Daarken
224 C Narnam Cobra Christopher Burdett
225 U Ovalchase Dragster Victor Adame Minguez
226 R Panharmonicon Volkan Baǵa
227 U Perpetual Timepiece Cliff Childs
228 C Prakhata Pillar-Bug Jason Felix
229 C Prophetic Prism Noah Bradley
230 C Renegade Freighter Izzy
231 R Scrapheap Scrounger Jason A. Engle
232 C Self-Assembler Noah Bradley
233 C Sky Skiff Richard Wright
234 M Skysovereign, Consul Flagship Jung Park
235 R Smuggler's Copter Florian de Gesincourt
236 U Snare Thopter John Avon
237 C Torch Gauntlet Igor Kieryluk
238 C Weldfast Monitor Jakub Kasper
239 U Whirlermaker Victor Adame Minguez
240 C Woodweaver's Puzzleknot Volkan Baǵa
241 C Workshop Assistant Victor Adame Minguez
242 U Aether Hub Sam Burley
243 R Blooming Marsh Adam Paquette
244 R Botanical Sanctum Christine Choi
245 R Concealed Courtyard Jung Park
246 R Inspiring Vantage Jonas De Ro
247 R Inventors' Fair Jonas De Ro
248 U Sequestered Stash Yeong-Hao Han
249 R Spirebluff Canal Adam Paquette
250 C Plains John Avon
251 C Plains John Avon
252 C Plains Clint Cearley
253 C Island Yeong-Hao Han
254 C Island Yeong-Hao Han
255 C Island Johannes Voss
256 C Swamp James Paick
257 C Swamp Adam Paquette
258 C Swamp Adam Paquette
259 C Mountain Richard Wright
260 C Mountain Eytan Zana
261 C Mountain Eytan Zana
262 C Forest Christine Choi
263 C Forest Christine Choi
264 C Forest Chase Stone
265 M Chandra, Pyrogenius Jason Rainville
266 C Flame Lash Viktor Titov
267 R Liberating Combustion Lius Lasahido
268 U Renegade Firebrand John Stanko
269 C Stone Quarry Efflam Mercier
270 M Nissa, Nature's Artisan Willian Murai
271 U Guardian of the Great Conduit Christine Choi
272 C Terrain Elemental Magali Villeneuve
273 R Verdant Crescendo Zack Stella
274 C Woodland Stream Efflam Mercier