Modern Masters 2015

Number Rarity Name Artist
1 R All Is Dust Jason Felix
2 U Artisan of Kozilek Jason Felix
3 M Emrakul, the Aeons Torn Mark Tedin
4 M Karn Liberated Jason Chan
5 M Kozilek, Butcher of Truth Michael Komarck
6 M Ulamog, the Infinite Gyre Aleksi Briclot
7 C Ulamog's Crusher Todd Lockwood
8 C Apostle's Blessing Brad Rigney
9 C Arrest Daarken
10 R Battlegrace Angel Matt Stewart
11 U Celestial Purge David Palumbo
12 C Conclave Phalanx Wayne Reynolds
13 C Court Homunculus Matt Cavotta
14 R Daybreak Coronet Johannes Voss
15 U Dispatch Erica Yang
16 M Elesh Norn, Grand Cenobite Igor Kieryluk
17 C Fortify Christopher Moeller
18 U Hikari, Twilight Guardian Glen Angus
19 R Indomitable Archangel Allen Williams
20 M Iona, Shield of Emeria Jason Chan
21 C Kami of Ancient Law Mark Tedin
22 U Kor Duelist Izzy
23 R Leyline of Sanctity Ryan Pancoast
24 C Mighty Leap rk post
25 R Mirran Crusader Eric Deschamps
26 R Mirror Entity Zoltan Boros & Gabor Szikszai
27 C Moonlit Strider John Avon
28 U Myrsmith Eric Deschamps
29 U Oblivion Ring Franz Vohwinkel
30 C Otherworldly Journey Vance Kovacs
31 C Raise the Alarm Zoltan Boros
32 C Skyhunter Skirmisher Greg Staples
33 U Spectral Procession Tomasz Jedruszek
34 C Sunlance Volkan Baǵa
35 C Sunspear Shikari Allen Williams
36 U Taj-Nar Swordsmith Todd Lockwood
37 C Terashi's Grasp Mark Tedin
38 C Waxmane Baku Greg Hildebrandt
39 C Aethersnipe Zoltan Boros & Gabor Szikszai
40 U Air Servant Lars Grant-West
41 R Argent Sphinx Chris Rahn
42 C Cloud Elemental Michael Sutfin
43 R Cryptic Command Wayne England
44 C Faerie Mechanist Matt Cavotta
45 U Flashfreeze Brian Despain
46 R Guile Zoltan Boros & Gabor Szikszai
47 C Helium Squirter Hideaki Takamura
48 R Hurkyl's Recall Ralph Horsley
49 R Inexorable Tide Dave Kendall
50 C Mana Leak Howard Lyon
51 U Mulldrifter Eric Fortune
52 C Narcolepsy Johann Bodin
53 U Novijen Sages Luca Zontini
54 U Qumulox Carl Critchlow
55 U Remand Zoltan Boros
56 C Repeal Anthony Palumbo
57 C Somber Hoverguard Adam Rex
58 C Steady Progress Efrem Palacios
59 C Stoic Rebuttal Chris Rahn
60 R Surrakar Spellblade Dave Kendall
61 C Telling Time Scott M. Fischer
62 M Tezzeret the Seeker Anthony Francisco
63 U Tezzeret's Gambit Karl Kopinski
64 C Thoughtcast Greg Hildebrandt
65 C Thrummingbird Efrem Palacios
66 C Vapor Snag Raymond Swanland
67 M Vendilion Clique Willian Murai
68 C Vigean Graftmage Alan Pollack
69 U Water Servant Igor Kieryluk
70 C Wings of Velis Vel Jim Pavelec
71 M Bitterblossom Rebecca Guay
72 C Bloodthrone Vampire Steve Argyle
73 C Bone Splinters Cole Eastburn
74 U Daggerclaw Imp Pete Venters
75 M Dark Confidant Scott M. Fischer
76 C Death Denied James Paick
77 U Deathmark Steven Belledin
78 U Devouring Greed Vance Kovacs
79 U Dismember Terese Nielsen
80 C Dread Drone Raymond Swanland
81 C Duskhunter Bat Jesper Ejsing
82 R Endrek Sahr, Master Breeder Mark Tedin
83 C Ghostly Changeling Chuck Lukacs
84 C Grim Affliction Erica Yang
85 C Instill Infection Chris Rahn
86 R Midnight Banshee Daarken
87 C Nameless Inversion Jeff Miracola
88 R Necroskitter Jaime Jones
89 C Plagued Rusalka Alex Horley-Orlandelli
90 R Profane Command Wayne England
91 R Puppeteer Clique Daren Bader
92 U Reassembling Skeleton Austin Hsu
93 U Scavenger Drake Trevor Claxton
94 C Scuttling Death Thomas M. Baxa
95 C Shrivel Jung Park
96 C Sickle Ripper Dan Scott
97 C Sign in Blood Howard Lyon
98 U Spread the Sickness Jaime Jones
99 R Surgical Extraction Steven Belledin
100 C Thief of Hope Greg Hildebrandt
101 C Vampire Lacerator Steve Argyle
102 U Vampire Outcasts Clint Cearley
103 C Waking Nightmare Mitch Cotie
104 R Banefire Raymond Swanland
105 C Blades of Velis Vel Ron Spencer
106 C Blood Ogre Christopher Moeller
107 U Bloodshot Trainee Matt Stewart
108 C Brute Force Wayne Reynolds
109 C Burst Lightning Vance Kovacs
110 U Combust Jaime Jones
111 M Comet Storm Jung Park
112 C Dragonsoul Knight Justin Sweet
113 C Fiery Fall Daarken
114 C Goblin Fireslinger Pete Venters
115 C Goblin War Paint Austin Hsu
116 C Gorehorn Minotaurs Wayne Reynolds
117 C Gut Shot Greg Staples
118 R Hellkite Charger Jaime Jones
119 U Incandescent Soulstoke Todd Lockwood
120 C Inner-Flame Igniter Scott Hampton
121 M Kiki-Jiki, Mirror Breaker Steven Belledin
122 U Lightning Bolt Christopher Moeller
123 U Skarrgan Firebird Kev Walker
124 C Smash to Smithereens Pete Venters
125 C Smokebraider Anthony S. Waters
126 C Soulbright Flamekin Kev Walker
127 R Spikeshot Elder Izzy
128 U Spitebellows Larry MacDougall
129 R Splinter Twin Goran Josic
130 U Stormblood Berserker Min Yum
131 R Thunderblust Dan Scott
132 C Tribal Flames Zack Stella
133 C Viashino Slaughtermaster Raymond Swanland
134 R Wildfire Rob Alexander
135 U Worldheart Phoenix Aleksi Briclot
136 C Wrap in Flames Véronique Meignaud
137 U Algae Gharial Michael Ryan
138 R All Suns' Dawn Glen Angus
139 R Ant Queen Trevor Claxton
140 C Aquastrand Spider Dany Orizio
141 U Bestial Menace Andrew Robinson
142 C Commune with Nature Lars Grant-West
143 U Cytoplast Root-Kin Thomas M. Baxa
144 C Gnarlid Pack Johann Bodin
145 U Karplusan Strider Dan Scott
146 C Kavu Primarch Kev Walker
147 C Kozilek's Predator Steve Argyle
148 C Matca Rioters Steve Argyle
149 U Mutagenic Growth Dave Kendall
150 C Nest Invader Trevor Claxton
151 R Noble Hierarch Mark Zug
152 U Overwhelm Wayne Reynolds
153 R Overwhelming Stampede Steven Belledin
154 U Pelakka Wurm Daniel Ljunggren
155 C Plummet Pete Venters
156 M Primeval Titan Aleksi Briclot
157 C Rampant Growth Steven Belledin
158 U Root-Kin Ally Arnie Swekel
159 C Scatter the Seeds Rob Alexander
160 C Scion of the Wild Kev Walker
161 R Scute Mob Zoltan Boros & Gabor Szikszai
162 C Simic Initiate Dany Orizio
163 C Sundering Vitae Shishizaru
164 C Sylvan Bounty Chris Rahn
165 M Tarmogoyf Ryan Barger
166 C Thrive Daren Bader
167 C Tukatongue Thallid Vance Kovacs
168 C Vines of Vastwood Christopher Moeller
169 R Wolfbriar Elemental Chippy
170 U Agony Warp Dave Allsop
171 R Apocalypse Hydra Jason Chan
172 U Boros Swiftblade Doug Chaffee
173 U Drooling Groodion Kev Walker
174 U Electrolyze Zoltan Boros & Gabor Szikszai
175 U Ethercaste Knight Steven Belledin
176 R Ghost Council of Orzhova Greg Staples
177 U Glassdust Hulk Franz Vohwinkel
178 R Horde of Notions Adam Rex
179 U Lorescale Coatl Greg Staples
180 R Mystic Snake Daren Bader
181 U Necrogenesis Trevor Claxton
182 R Niv-Mizzet, the Firemind Todd Lockwood
183 U Pillory of the Sleepless Marc Simonetti
184 U Plaxcaster Frogling Greg Staples
185 U Savage Twister John Avon
186 R Shadowmage Infiltrator Tomasz Jedruszek
187 U Sigil Blessing Matt Stewart
188 U Vengeful Rebirth Vance Kovacs
189 U Wrecking Ball Ron Spears
190 U Ashenmoor Gouger Matt Cavotta
191 R Creakwood Liege Cole Eastburn
192 U Dimir Guildmage Adam Rex
193 R Fulminator Mage rk post
194 U Hearthfire Hobgoblin Steven Belledin
195 R Nobilis of War Christopher Moeller
196 U Restless Apparition Jeff Easley
197 U Selesnya Guildmage Mark Zug
198 U Shrewd Hatchling Carl Frank
199 R Swans of Bryn Argoll Eric Fortune
200 R Wilt-Leaf Liege Jason Chan
201 C Alloy Myr Matt Cavotta
202 C Blinding Souleater Igor Kieryluk
203 C Cathodion Izzy
204 R Chimeric Mass David Palumbo
205 C Copper Carapace Franz Vohwinkel
206 U Cranial Plating Adam Rex
207 U Culling Dais Anthony Palumbo
208 U Darksteel Axe Daniel Ljunggren
209 R Etched Champion Igor Kieryluk
210 R Etched Monstrosity Steven Belledin
211 U Etched Oracle Matt Cavotta
212 U Everflowing Chalice Steve Argyle
213 U Expedition Map Franz Vohwinkel
214 C Flayer Husk Igor Kieryluk
215 C Frogmite Terese Nielsen
216 C Glint Hawk Idol Dave Allsop
217 C Gust-Skimmer Dan Scott
218 C Kitesail Cyril Van Der Haegen
219 R Lodestone Golem Chris Rahn
220 R Lodestone Myr Greg Staples
221 R Long-Forgotten Gohei Alan Pollack
222 U Mortarpod Eric Deschamps
223 M Mox Opal Volkan Baǵa
224 C Myr Enforcer Jim Murray
225 R Precursor Golem Chippy
226 C Runed Servitor Mike Bierek
227 C Rusted Relic Igor Kieryluk
228 C Sickleslicer Jason Felix
229 C Skyreach Manta Christopher Moeller
230 R Spellskite Chippy
231 C Sphere of the Suns Jana Schirmer & Johannes Voss
232 R Sunforger Darrell Riche
233 U Tumble Magnet Drew Baker
234 C Wayfarer's Bauble Darrell Riche
235 U Azorius Chancery John Avon
236 R Blinkmoth Nexus Sam Burley
237 U Boros Garrison John Avon
238 C Darksteel Citadel John Avon
239 U Dimir Aqueduct John Avon
240 U Eldrazi Temple James Paick
241 C Evolving Wilds Steven Belledin
242 R Eye of Ugin James Paick
243 U Golgari Rot Farm John Avon
244 U Gruul Turf John Avon
245 U Izzet Boilerworks John Avon
246 U Orzhov Basilica John Avon
247 U Rakdos Carnarium John Avon
248 U Selesnya Sanctuary John Avon
249 U Simic Growth Chamber John Avon