Shadowmoor

Number Rarity Name Artist Market Price
1 C Apothecary Initiate Kev Walker
2 U Armored Ascension Matt Cavotta
3 C Ballynock Cohort Jesper Ejsing
4 C Barrenton Medic Trevor Hairsine
5 R Boon Reflection Terese Nielsen & Ron Spencer
6 C Goldenglow Moth Howard Lyon
7 R Greater Auramancy Chuck Lukacs
8 C Inquisitor's Snare Michael Sutfin
9 U Kithkin Rabble Omar Rayyan
10 C Kithkin Shielddare Christopher Moeller
11 C Last Breath Thomas Denmark
12 R Mass Calcify Brandon Kitkouski
13 C Mine Excavation Chippy
14 U Mistmeadow Skulk Omar Rayyan
15 C Niveous Wisps Jim Nelson
16 R Order of Whiteclay Steven Belledin
17 U Pale Wayfarer Heather Hudson
18 U Prison Term Zoltan Boros & Gabor Szikszai
19 U Resplendent Mentor Franz Vohwinkel
20 C Rune-Cervin Rider Dan Scott
21 R Runed Halo Steve Prescott
22 C Safehold Sentry William O'Connor
23 U Spectral Procession Jeremy Enecio
24 C Strip Bare Ralph Horsley
25 R Twilight Shepherd Jason Chan
26 R Windbrisk Raptor Omar Rayyan
27 C Woeleecher Izzy
28 U Advice from the Fae Chippy
29 U Biting Tether Thomas Denmark
30 C Briarberry Cohort Carl Critchlow
31 C Cerulean Wisps Jim Nelson
32 C Consign to Dream Richard Kane Ferguson
33 R Counterbore Wayne England
34 U Cursecatcher Warren Mahy
35 U Deepchannel Mentor Jesper Ejsing
36 C Drowner Initiate E. M. Gist
37 U Faerie Swarm Zoltan Boros & Gabor Szikszai
38 U Flow of Ideas Mike Dringenberg
39 C Ghastly Discovery Howard Lyon
40 R Isleback Spawn Mark Tedin
41 C Kinscaer Harpoonist Thomas M. Baxa
42 R Knacksaw Clique Steven Belledin
43 U Leech Bonder E. M. Gist
44 C Merrow Wavebreakers Alex Horley-Orlandelli
45 C Parapet Watchers Scott Altmann
46 C Prismwake Merrow Wayne England
47 R Puca's Mischief Scott Altmann
48 C Put Away Matt Cavotta
49 R River Kelpie Jeff Easley
50 R Savor the Moment Warren Mahy
51 C Sinking Feeling Ron Brown
52 C Spell Syphon John Avon
53 R Thought Reflection Terese Nielsen & Ron Spencer
54 C Whimwader Jeff Easley
55 C Aphotic Wisps Jim Nelson
56 C Ashenmoor Cohort Lucio Parrillo
57 U Beseech the Queen Jason Chan
58 U Blowfly Infestation Drew Tucker
59 C Cinderbones Carl Critchlow
60 C Cinderhaze Wretch Steven Belledin
61 U Corrosive Mentor Daarken
62 U Corrupt Dave Allsop
63 U Crowd of Cinders Carl Frank
64 C Disturbing Plot Larry MacDougall
65 R Dusk Urchins Darrell Riche
66 C Faerie Macabre rk post
67 C Gloomlance Zoltan Boros & Gabor Szikszai
68 R Hollowborn Barghest Eric Fortune
69 U Hollowsage Lucio Parrillo
70 U Incremental Blight Chuck Lukacs
71 C Loch Korrigan Daarken
72 R Midnight Banshee Daarken
73 R Plague of Vermin Carl Critchlow
74 R Polluted Bonds Michael Sutfin
75 R Puppeteer Clique Daren Bader
76 C Rite of Consumption Ron Spencer
77 C Sickle Ripper Dan Scott
78 C Smolder Initiate Chippy
79 C Splitting Headache Thomas Denmark
80 C Torture E. M. Gist
81 R Wound Reflection Terese Nielsen & Ron Spencer
82 C Blistering Dieflyn Scott Altmann
83 U Bloodmark Mentor Dave Allsop
84 C Bloodshed Fever Dan Scott
85 C Boggart Arsonists Jesper Ejsing
86 C Burn Trail Nils Hamm
87 R Cragganwick Cremator Jeremy Enecio
88 C Crimson Wisps Jim Nelson
89 R Deep-Slumber Titan Steve Prescott
90 R Elemental Mastery Cyril Van Der Haegen
91 C Ember Gale Steve Prescott
92 U Flame Javelin Trevor Hairsine
93 R Furystoke Giant Ralph Horsley
94 U Horde of Boggarts Steve Prescott
95 C Inescapable Brute Nils Hamm
96 C Intimidator Initiate Ralph Horsley
97 U Jaws of Stone Zoltan Boros & Gabor Szikszai
98 R Knollspine Dragon Steve Prescott
99 R Knollspine Invocation Dave Dorman
100 C Mudbrawler Cohort Lucio Parrillo
101 C Power of Fire Trevor Hairsine
102 C Puncture Bolt Franz Vohwinkel
103 U Pyre Charger Mark Zug
104 R Rage Reflection Terese Nielsen & Ron Spencer
105 C Rustrazor Butcher Ron Spencer
106 U Slinking Giant Dave Kendall
107 C Smash to Smithereens Pete Venters
108 U Wild Swing Richard Kane Ferguson
109 C Crabapple Cohort Richard Whitters
110 C Devoted Druid Darrell Riche
111 R Dramatic Entrance Mike Dringenberg
112 U Drove of Elves Larry MacDougall
113 C Farhaven Elf Brandon Kitkouski
114 U Flourishing Defenses Dan Scott
115 C Foxfire Oak Dave Kendall
116 C Gleeful Sabotage Todd Lockwood
117 U Gloomwidow Mark Tedin
118 C Gloomwidow's Feast Thomas M. Baxa
119 U Howl of the Night Pack Lars Grant-West
120 C Hungry Spriggan Drew Tucker
121 C Juvenile Gloomwidow Thomas M. Baxa
122 R Mana Reflection Terese Nielsen & Ron Spencer
123 R Mossbridge Troll Jeremy Jarvis
124 C Nurturer Initiate Jim Pavelec
125 C Presence of Gond Brandon Kitkouski
126 R Prismatic Omen John Avon
127 U Raking Canopy Heather Hudson
128 U Roughshod Mentor Steven Belledin
129 R Spawnwrithe Daarken
130 C Toil to Renown Larry MacDougall
131 U Tower Above Thomas Denmark
132 C Viridescent Wisps Jim Nelson
133 C Wildslayer Elves Dave Kendall
134 R Witherscale Wurm Thomas M. Baxa
135 R Woodfall Primus Adam Rex
136 C Aethertow Warren Mahy
137 R Augury Adept Steve Prescott
138 C Barrenton Cragtreads Daren Bader
139 C Curse of Chains Drew Tucker
140 R Enchanted Evening Rebecca Guay
141 U Glamer Spinners Jesper Ejsing
142 R Godhead of Awe Mark Zug
143 R Mirrorweave Jim Pavelec
144 U Mistmeadow Witch Greg Staples
145 U Plumeveil Nils Hamm
146 U Puresight Merrow Carl Critchlow
147 U Repel Intruders Trevor Hairsine
148 C Silkbind Faerie Matt Cavotta
149 C Somnomancer Lars Grant-West
150 C Steel of the Godhead Jason Chan
151 R Swans of Bryn Argoll Eric Fortune
152 C Thistledown Duo Zoltan Boros & Gabor Szikszai
153 R Thistledown Liege Adam Rex
154 U Thoughtweft Gambit Steve Prescott
155 C Turn to Mist Greg Staples
156 R Worldpurge Chippy
157 C Zealous Guardian Steven Belledin
158 R Cemetery Puca Omar Rayyan
159 R Dire Undercurrents Franz Vohwinkel
160 U Dream Salvage Howard Lyon
161 C Fate Transfer Wayne England
162 R Ghastlord of Fugue Mike Dringenberg
163 R Glen Elendra Liege Kev Walker
164 C Gravelgill Axeshark Dave Kendall
165 C Gravelgill Duo Brandon Kitkouski
166 C Helm of the Ghastlord Franz Vohwinkel
167 U Inkfathom Infiltrator Jesper Ejsing
168 U Inkfathom Witch Larry MacDougall
169 R Memory Plunder Dan Scott
170 C Memory Sluice Wayne England
171 U Merrow Grimeblotter Cyril Van Der Haegen
172 R Oona, Queen of the Fae Adam Rex
173 C Oona's Gatewarden Mike Dringenberg
174 U River's Grasp Steven Belledin
175 C Scarscale Ritual Richard Sardinha
176 R Sygg, River Cutthroat Jeremy Enecio
177 C Torpor Dust Jesper Ejsing
178 C Wanderbrine Rootcutters Chippy
179 U Wasp Lancer Warren Mahy
180 U Ashenmoor Gouger Matt Cavotta
181 R Ashenmoor Liege Mark Zug
182 C Cultbrand Cinder Christopher Moeller
183 R Demigod of Revenge Jim Murray
184 R Din of the Fireherd Dave Dorman
185 C Emberstrike Duo Aleksi Briclot
186 R Everlasting Torment Richard Kane Ferguson
187 C Fists of the Demigod Dan Scott
188 R Fulminator Mage rk post
189 U Grief Tyrant Izzy
190 U Kulrath Knight Daarken
191 C Manaforge Cinder Izzy
192 U Murderous Redcap Dave Allsop
193 C Poison the Well Zoltan Boros & Gabor Szikszai
194 C Scar Pete Venters
195 C Sootstoke Kindler Mark Zug
196 C Sootwalkers Nils Hamm
197 U Spiteflame Witch William O'Connor
198 R Spiteful Visions Brandon Kitkouski
199 U Torrent of Souls Ian Edward Ameling
200 C Traitor's Roar Jim Pavelec
201 R Tyrannize Mark Tedin
202 R Boartusk Liege Jesper Ejsing
203 U Boggart Ram-Gang Dave Allsop
204 R Deus of Calamity Todd Lockwood
205 U Firespout Jeff Miracola
206 U Fossil Find Dave DeVries
207 C Giantbaiting Trevor Hairsine
208 U Guttural Response Matt Cavotta
209 R Impromptu Raid Randy Gallegos
210 C Loamdragger Giant Pete Venters
211 C Manamorphose Jeff Miracola
212 C Morselhoarder Anthony S. Waters
213 C Mudbrawler Raiders Ron Spencer
214 R Rosheen Meanderer Aleksi Briclot
215 C Runes of the Deus Warren Mahy
216 C Scuzzback Marauders Pete Venters
217 C Scuzzback Scrapper Scott Altmann
218 C Tattermunge Duo Jesper Ejsing
219 U Tattermunge Maniac Matt Cavotta
220 U Tattermunge Witch Warren Mahy
221 R Valleymaker Randy Gallegos
222 R Vexing Shusher Cyril Van Der Haegen
223 R Wort, the Raidmother Dave Allsop
224 C Barkshell Blessing Steven Belledin
225 U Dawnglow Infusion Rebecca Guay
226 C Elvish Hexhunter Alex Horley-Orlandelli
227 R Fracturing Gust Michael Sutfin
228 R Heartmender Rebecca Guay
229 U Kitchen Finks Kev Walker
230 C Medicine Runner Chippy
231 U Mercy Killing Dave Kendall
232 C Old Ghastbark Thomas M. Baxa
233 R Oracle of Nectars Brandon Kitkouski
234 R Oversoul of Dusk Scott M. Fischer
235 C Raven's Run Dragoon Daren Bader
236 U Reknit Zoltan Boros & Gabor Szikszai
237 R Rhys the Redeemed Steve Prescott
238 C Safehold Duo Izzy
239 C Safehold Elite Richard Whitters
240 C Safewright Quest Dan Scott
241 U Seedcradle Witch Steven Belledin
242 C Shield of the Oversoul Steven Belledin
243 R Wheel of Sun and Moon Zoltan Boros & Gabor Szikszai
244 U Wilt-Leaf Cavaliers Steve Prescott
245 R Wilt-Leaf Liege Jason Chan
246 C Blazethorn Scarecrow Dave Kendall
247 C Blight Sickle John Avon
248 R Cauldron of Souls Ron Brown
249 C Chainbreaker Jeff Miracola
250 C Elsewhere Flask Carl Frank
251 U Gnarled Effigy Ron Brown
252 R Grim Poppet Kev Walker
253 U Heap Doll John Avon
254 U Illuminated Folio Jim Pavelec
255 U Lockjaw Snapper Daren Bader
256 U Lurebound Scarecrow Nils Hamm
257 R Painter's Servant Mike Dringenberg
258 C Pili-Pala Ron Spencer
259 C Rattleblaze Scarecrow Trevor Hairsine
260 R Reaper King Jim Murray
261 U Revelsong Horn Franz Vohwinkel
262 C Scrapbasket Heather Hudson
263 C Scuttlemutt Jeremy Jarvis
264 U Tatterkite Ron Brown
265 C Thornwatch Scarecrow Chuck Lukacs
266 U Trip Noose Randy Gallegos
267 U Umbral Mantle Richard Sardinha
268 C Watchwing Scarecrow Chuck Lukacs
269 U Wicker Warcrawler Carl Critchlow
270 C Wingrattle Scarecrow Trevor Hairsine
271 R Fire-Lit Thicket Ralph Horsley
272 R Graven Cairns Rob Alexander
273 U Leechridden Swamp Lars Grant-West
274 U Madblind Mountain Fred Fields
275 U Mistveil Plains Rob Alexander
276 U Moonring Island Brandon Kitkouski
277 R Mystic Gate Fred Fields
278 R Reflecting Pool Fred Fields
279 U Sapseep Forest Aleksi Briclot
280 R Sunken Ruins Warren Mahy
281 R Wooded Bastion Christopher Moeller
282 C Plains Omar Rayyan
283 C Plains Lars Grant-West
284 C Plains Dave Kendall
285 C Plains Larry MacDougall
286 C Island Omar Rayyan
287 C Island Warren Mahy
288 C Island Brandon Kitkouski
289 C Island Rob Alexander
290 C Swamp Lars Grant-West
291 C Swamp Warren Mahy
292 C Swamp rk post
293 C Swamp Chippy
294 C Mountain Dave Kendall
295 C Mountain Brandon Kitkouski
296 C Mountain rk post
297 C Mountain Steve Prescott
298 C Forest Larry MacDougall
299 C Forest Rob Alexander
300 C Forest Chippy
301 C Forest Steve Prescott