Shadows over Innistrad

Number Rarity Name Artist
1 R Always Watching Chase Stone
2 R Angel of Deliverance Joseph Meehan
3 C Angelic Purge Zezhou Chen
4 C Apothecary Geist Franz Vohwinkel
5 M Archangel Avacyn // Avacyn, the Purifier James Ryman
6 U Avacynian Missionaries // Lunarch Inquisitors Wayne Reynolds
7 U Bound by Moonsilver Joseph Meehan
8 R Bygone Bishop Jason A. Engle
9 C Cathar's Companion Svetlin Velinov
10 C Chaplain's Blessing John Stanko
11 C Dauntless Cathar Zack Stella
12 R Declaration in Stone Tyler Jacobson
13 M Descend upon the Sinful Tyler Jacobson
14 C Devilthorn Fox Filip Burburan
15 R Drogskol Cavalry Igor Kieryluk
16 R Eerie Interlude Svetlin Velinov
17 C Emissary of the Sleepless Igor Kieryluk
18 C Ethereal Guidance Ben Maier
19 C Expose Evil Jama Jurabaev
20 U Gryff's Boon Svetlin Velinov
21 R Hanweir Militia Captain // Westvale Cult Leader David Palumbo
22 U Hope Against Hope David Seguin
23 U Humble the Brute Daarken
24 C Inquisitor's Ox Vincent Proce
25 C Inspiring Captain Ben Maier
26 C Militant Inquisitor Karl Kopinski
27 C Moorland Drifter Ryan Yee
28 U Nahiri's Machinations Lake Hurwitz
29 U Nearheath Chaplain Zoltan Boros
30 U Not Forgotten Darek Zabrocki
31 R Odric, Lunarch Marshal Chase Stone
32 U Open the Armory Steve Prescott
33 U Paranoid Parish-Blade Matt Stewart
34 U Pious Evangel // Wayward Disciple Kev Walker
35 C Puncturing Light Greg Staples
36 U Reaper of Flight Moonsilver Magali Villeneuve
37 U Silverstrike Lius Lasahido
38 U Spectral Shepherd Johann Bodin
39 C Stern Constable Svetlin Velinov
40 C Strength of Arms John Stanko
41 C Survive the Night Svetlin Velinov
42 U Tenacity Zoltan Boros
43 R Thalia's Lieutenant Johannes Voss
44 C Thraben Inspector Matt Stewart
45 U Topplegeist Seb McKinnon
46 U Town Gossipmonger // Incited Rabble John Stanko
47 C Unruly Mob Ryan Pancoast
48 C Vessel of Ephemera Kieran Yanner
49 U Aberrant Researcher // Perfected Form Nils Hamm
50 U Broken Concentration Clint Cearley
51 C Catalog Johannes Voss
52 U Compelling Deterrence Seb McKinnon
53 R Confirm Suspicions David Gaillet
54 U Daring Sleuth // Bearer of Overwhelming Truths Seb McKinnon
55 C Deny Existence Christopher Moeller
56 C Drownyard Explorers Anthony Palumbo
57 U Drunau Corpse Trawler Dave Kendall
58 R Engulf the Shore Cliff Childs
59 R Epiphany at the Drownyard Titus Lunter
60 U Erdwal Illuminator Seb McKinnon
61 U Essence Flux Seb McKinnon
62 U Fleeting Memories Christine Choi
63 R Forgotten Creation Izzy
64 C Furtive Homunculus Wayne Reynolds
65 M Geralf's Masterpiece Daarken
66 C Ghostly Wings Josu Hernaiz
67 C Gone Missing James Paick
68 U Invasive Surgery Steven Belledin
69 M Jace, Unraveler of Secrets Tyler Jacobson
70 C Jace's Scrutiny Slawomir Maniak
71 C Just the Wind Christopher Moeller
72 C Lamplighter of Selhoff Clint Cearley
73 U Manic Scribe Matt Stewart
74 C Nagging Thoughts Seb McKinnon
75 R Nephalia Moondrakes Tianhua X
76 C Niblis of Dusk Nils Hamm
77 U Ongoing Investigation Bud Cook
78 C Pieces of the Puzzle Magali Villeneuve
79 U Pore Over the Pages Magali Villeneuve
80 C Press for Answers Steve Prescott
81 R Rattlechains Lius Lasahido
82 U Reckless Scholar Steve Prescott
83 U Rise from the Tides Dave Kendall
84 C Seagraf Skaab Jama Jurabaev
85 C Silburlind Snapper Tomasz Jedruszek
86 C Silent Observer Lake Hurwitz
87 C Sleep Paralysis Josu Hernaiz
88 M Startled Awake // Persistent Nightmare Sean Sevestre
89 C Stitched Mangler Dave Kendall
90 U Stitchwing Skaab Nils Hamm
91 C Stormrider Spirit Lake Hurwitz
92 R Thing in the Ice // Awoken Horror Svetlin Velinov
93 U Trail of Evidence Daniel Ljunggren
94 U Uninvited Geist // Unimpeded Trespasser Dan Scott
95 C Vessel of Paramnesia Kieran Yanner
96 R Welcome to the Fold David Palumbo
97 U Accursed Witch // Infectious Curse Wesley Burt
98 C Alms of the Vein David Gaillet
99 R Asylum Visitor Bastien L. Deharme
100 U Behind the Scenes David Gaillet
101 M Behold the Beyond Noah Bradley
102 U Biting Rain John Stanko
103 U Call the Bloodline Lake Hurwitz
104 U Creeping Dread Anthony Palumbo
105 C Crow of Dark Tidings Tianhua X
106 C Dead Weight Randy Gallegos
107 R Diregraf Colossus Vincent Proce
108 R Elusive Tormentor // Insidious Mist Izzy
109 R Ever After Ryan Alexander Lee
110 C Farbog Revenant Min Yum
111 R From Under the Floorboards Steven Belledin
112 C Ghoulcaller's Accomplice Dave Kendall
113 U Ghoulsteed Jason Kang
114 U Gisa's Bidding Jason Felix
115 C Grotesque Mutation Dan Scott
116 U Heir of Falkenrath // Heir to the Night Jason Rainville
117 C Hound of the Farbogs Christine Choi
118 U Indulgent Aristocrat Anna Steinbauer
119 U Kindly Stranger // Demon-Possessed Witch Ryan Pancoast
120 U Liliana's Indignation Daarken
121 C Macabre Waltz Willian Murai
122 R Markov Dreadknight Darek Zabrocki
123 C Merciless Resolve Chase Stone
124 M Mindwrack Demon Matt Stewart
125 U Morkrut Necropod Alejandro Mirabal
126 C Murderous Compulsion David Palumbo
127 U Olivia's Bloodsworn Daarken
128 U Pale Rider of Trostad Seb McKinnon
129 U Pick the Brain Mathias Kollros
130 C Rancid Rats Daniel Ljunggren
131 M Relentless Dead Ryan Yee
132 C Rottenheart Ghoul Dave Kendall
133 C Sanitarium Skeleton Kev Walker
134 C Shamble Back Izzy
135 U Sinister Concoction Zack Stella
136 C Stallion of Ashmouth Chris Rahn
137 C Stromkirk Mentor Cynthia Sheppard
138 C Throttle Raymond Swanland
139 R To the Slaughter Christine Choi
140 U Tooth Collector Bud Cook
141 R Triskaidekaphobia Willian Murai
142 C Twins of Maurer Estate Darek Zabrocki
143 C Vampire Noble Ryan Alexander Lee
144 C Vessel of Malignity Kieran Yanner
145 R Avacyn's Judgment Victor Adame Minguez
146 C Bloodmad Vampire Johannes Voss
147 U Breakneck Rider // Neck Breaker Victor Adame Minguez
148 R Burn from Within James Ryman
149 C Convicted Killer // Branded Howler Deruchenko Alexander
150 U Dance with Devils Wayne England
151 R Devils' Playground Wayne England
152 U Dissension in the Ranks Jakub Kasper
153 C Dual Shot Joseph Meehan
154 C Ember-Eye Wolf Anthony Palumbo
155 R Falkenrath Gorger Anna Steinbauer
156 C Fiery Temper Johannes Voss
157 R Flameblade Angel Cynthia Sheppard
158 C Gatstaf Arsonists // Gatstaf Ravagers Greg Staples
159 R Geier Reach Bandit // Vildin-Pack Alpha Slawomir Maniak
160 U Geistblast Raymond Swanland
161 U Gibbering Fiend Chris Rallis
162 M Goldnight Castigator Zack Stella
163 R Harness the Storm Raymond Swanland
164 C Howlpack Wolf Svetlin Velinov
165 C Hulking Devil Joseph Meehan
166 U Incorrigible Youths Winona Nelson
167 U Inner Struggle Mathias Kollros
168 C Insolent Neonate Deruchenko Alexander
169 U Kessig Forgemaster // Flameheart Werewolf Winona Nelson
170 U Lightning Axe Jason A. Engle
171 U Mad Prophet Iain McCaig
172 C Magmatic Chasm James Paick
173 U Malevolent Whispers Greg Staples
174 C Pyre Hound Jama Jurabaev
175 U Ravenous Bloodseeker James Ryman
176 C Reduce to Ashes Jason A. Engle
177 C Rush of Adrenaline Chris Rallis
178 C Sanguinary Mage David Gaillet
179 R Scourge Wolf Jama Jurabaev
180 C Senseless Rage Raymond Swanland
181 R Sin Prodder Jack Wang
182 U Skin Invasion // Skin Shedder Nils Hamm
183 U Spiteful Motives Marco Nelor
184 U Stensia Masquerade Willian Murai
185 C Structural Distortion Jung Park
186 C Tormenting Voice Dan Scott
187 U Ulrich's Kindred Josu Hernaiz
188 C Uncaged Fury Jason Kang
189 C Vessel of Volatility Kieran Yanner
190 U Village Messenger // Moonrise Intruder Daarken
191 C Voldaren Duelist Jason Rainville
192 M Wolf of Devil's Breach Jack Wang
193 C Aim High Steve Prescott
194 U Autumnal Gloom // Ancient of the Equinox Jaime Jones
195 U Briarbridge Patrol Greg Opalinski
196 C Byway Courier Zoltan Boros
197 C Clip Wings Howard Lyon
198 C Confront the Unknown Kev Walker
199 U Crawling Sensation Christopher Moeller
200 R Cryptolith Rite Zack Stella
201 U Cult of the Waxing Moon Anastasia Ovchinnikova
202 R Deathcap Cultivator Karla Ortiz
203 U Duskwatch Recruiter // Krallenhorde Howler Craig J Spearing
204 C Equestrian Skill Zoltan Boros
205 C Fork in the Road Jung Park
206 U Gloomwidow Svetlin Velinov
207 U Graf Mole Lars Grant-West
208 U Groundskeeper Anthony Palumbo
209 U Hermit of the Natterknolls // Lone Wolf of the Natterknolls Dan Scott
210 C Hinterland Logger // Timber Shredder Karl Kopinski
211 U Howlpack Resurgence Izzy
212 R Inexorable Blob Nils Hamm
213 C Intrepid Provisioner Lius Lasahido
214 C Kessig Dire Swine Jason Kang
215 U Lambholt Pacifist // Lambholt Butcher Ryan Pancoast
216 C Loam Dryad Jose Cabrera
217 C Might Beyond Reason Craig J Spearing
218 C Moldgraf Scavenger Tomasz Jedruszek
219 U Moonlight Hunt Joseph Meehan
220 U Obsessive Skinner John Stanko
221 U Pack Guardian Filip Burburan
222 C Quilled Wolf Bastien L. Deharme
223 C Rabid Bite Karl Kopinski
224 C Root Out Daniel Ljunggren
225 R Sage of Ancient Lore // Werewolf of Ancient Hunger Slawomir Maniak
226 M Seasons Past Christine Choi
227 R Second Harvest Matt Stewart
228 R Silverfur Partisan Izzy
229 C Solitary Hunter // One of the Pack Craig J Spearing
230 R Soul Swallower Marco Nelor
231 C Stoic Builder Howard Lyon
232 C Thornhide Wolves Scott Murphy
233 R Tireless Tracker Eric Deschamps
234 R Traverse the Ulvenwald Vincent Proce
235 M Ulvenwald Hydra Raymond Swanland
236 U Ulvenwald Mysteries Greg Opalinski
237 C Vessel of Nascency Kieran Yanner
238 U Veteran Cathar Deruchenko Alexander
239 C Watcher in the Web Vincent Proce
240 U Weirding Wood Jung Park
241 R Altered Ego Kev Walker
242 R Anguished Unmaking Wesley Burt
243 M Arlinn Kord // Arlinn, Embraced by the Moon Winona Nelson
244 R Fevered Visions Steven Belledin
245 M The Gitrog Monster Jason Kang
246 R Invocation of Saint Traft Igor Kieryluk
247 M Nahiri, the Harbinger Aleksi Briclot
248 M Olivia, Mobilized for War Eric Deschamps
249 R Prized Amalgam Karl Kopinski
250 M Sigarda, Heron's Grace Chris Rahn
251 M Sorin, Grim Nemesis Eric Deschamps
252 R Brain in a Jar Daniel Ljunggren
253 R Corrupted Grafstone Bastien L. Deharme
254 U Epitaph Golem Adam Paquette
255 C Explosive Apparatus Lindsey Look
256 U Harvest Hand // Scrounged Scythe Jason Felix
257 U Haunted Cloak Volkan Baǵa
258 U Magnifying Glass Dan Scott
259 U Murderer's Axe Winona Nelson
260 U Neglected Heirloom // Ashmouth Blade Volkan Baǵa
261 U Runaway Carriage Kev Walker
262 C Shard of Broken Glass Franz Vohwinkel
263 U Skeleton Key Daniel Ljunggren
264 R Slayer's Plate Ben Maier
265 R Tamiyo's Journal Chase Stone
266 U Thraben Gargoyle // Stonewing Antagonizer Daniel Ljunggren
267 C True-Faith Censer Christine Choi
268 C Wicker Witch Izzy
269 U Wild-Field Scarecrow Jakub Kasper
270 R Choked Estuary Vincent Proce
271 R Drownyard Temple John Avon
272 R Foreboding Ruins Adam Paquette
273 U Forsaken Sanctuary Vincent Proce
274 R Fortified Village Cliff Childs
275 U Foul Orchard Jung Park
276 R Game Trail Adam Paquette
277 U Highland Lake Florian de Gesincourt
278 R Port Town Noah Bradley
279 U Stone Quarry Cliff Childs
280 C Warped Landscape Cliff Childs
281 R Westvale Abbey // Ormendahl, Profane Prince Min Yum
282 U Woodland Stream James Paick
283 C Plains Jonas De Ro
284 C Plains Adam Paquette
285 C Plains Andreas Rocha
286 C Island Jonas De Ro
287 C Island Adam Paquette
288 C Island Andreas Rocha
289 C Swamp Jonas De Ro
290 C Swamp Jung Park
291 C Swamp Andreas Rocha
292 C Mountain Jonas De Ro
293 C Mountain James Paick
294 C Mountain Andreas Rocha
295 C Forest Jonas De Ro
296 C Forest Jung Park
297 C Forest Andreas Rocha