Scars of Mirrodin

Number Rarity Name Artist
1 U Abuna Acolyte Igor Kieryluk
2 C Arrest Daarken
3 U Auriok Edgewright Mike Bierek
4 C Auriok Sunchaser James Ryman
5 U Dispense Justice Austin Hsu
6 M Elspeth Tirel Michael Komarck
7 C Fulgent Distraction Nic Klein
8 C Ghalma's Warden Mike Bierek
9 U Glimmerpoint Stag Ryan Pancoast
10 C Glint Hawk Dave Allsop
11 M Indomitable Archangel Allen Williams
12 R Kemba, Kha Regent Todd Lockwood
13 C Kemba's Skyguard Whit Brachna
14 R Leonin Arbiter Shelly Wan
15 C Loxodon Wayfarer Steven Belledin
16 U Myrsmith Eric Deschamps
17 U Razor Hippogriff David Rapoza
18 C Revoke Existence Allen Williams
19 C Salvage Scout Randis Albion
20 C Seize the Initiative Steve Argyle
21 C Soul Parry Igor Kieryluk
22 R Sunblast Angel Jason Chan
23 C Sunspear Shikari Allen Williams
24 R Tempered Steel Wayne Reynolds
25 R True Conviction Svetlin Velinov
26 U Vigil for the Lost Igor Kieryluk
27 C Whitesun's Passage John Avon
28 R Argent Sphinx Chris Rahn
29 C Bonds of Quicksilver Steven Belledin
30 U Darkslick Drake Chippy
31 C Disperse Adrian Smith
32 R Dissipation Field Matt Cavotta
33 R Grand Architect Steven Belledin
34 U Halt Order Izzy
35 R Inexorable Tide Dave Kendall
36 C Lumengrid Drake Johann Bodin
37 C Neurok Invisimancer Izzy
38 C Plated Seastrider Izzy
39 M Quicksilver Gargantuan Steven Belledin
40 U Riddlesmith Eric Deschamps
41 C Scrapdiver Serpent Adrian Smith
42 C Screeching Silcaw Mike Bierek
43 R Shape Anew Zoltan Boros & Gabor Szikszai
44 C Sky-Eel School Daniel Ljunggren
45 C Steady Progress Efrem Palacios
46 C Stoic Rebuttal Chris Rahn
47 U Thrummingbird Efrem Palacios
48 U Trinket Mage Scott Chou
49 C Turn Aside Shelly Wan
50 U Twisted Image Izzy
51 C Vault Skyward Dan Scott
52 C Vedalken Certarch Karl Kopinski
53 U Volition Reins Svetlin Velinov
54 C Blackcleave Goblin Nils Hamm
55 C Bleak Coven Vampires Randis Albion
56 C Blistergrub Daarken
57 R Carnifex Demon Aleksi Briclot
58 C Contagious Nim Efrem Palacios
59 U Corrupted Harvester Nils Hamm
60 C Dross Hopper Dave Allsop
61 U Exsanguinate Carl Critchlow
62 U Flesh Allergy Vance Kovacs
63 C Fume Spitter Nils Hamm
64 M Geth, Lord of the Vault Whit Brachna
65 C Grasp of Darkness Johann Bodin
66 R Hand of the Praetors Izzy
67 U Ichor Rats Matt Stewart
68 C Instill Infection Chris Rahn
69 R Memoricide James Ryman
70 C Moriok Reaver Marc Simonetti
71 U Necrogen Scudder Raymond Swanland
72 R Necrotic Ooze James Ryman
73 R Painful Quandary Whit Brachna
74 U Painsmith Eric Deschamps
75 C Plague Stinger Ryan Pancoast
76 C Psychic Miasma Svetlin Velinov
77 C Relic Putrescence Allen Williams
78 U Skinrender David Rapoza
79 M Skithiryx, the Blight Dragon Chippy
80 C Tainted Strike James Ryman
81 U Arc Trail Marc Simonetti
82 C Assault Strobe Kev Walker
83 U Barrage Ogre David Rapoza
84 C Blade-Tribe Berserkers Kev Walker
85 U Bloodshot Trainee Matt Stewart
86 R Cerebral Eruption Kev Walker
87 U Embersmith Eric Deschamps
88 C Ferrovore Austin Hsu
89 C Flameborn Hellion Aleksi Briclot
90 U Furnace Celebration Svetlin Velinov
91 C Galvanic Blast Marc Simonetti
92 C Goblin Gaveleer Svetlin Velinov
93 R Hoard-Smelter Dragon Eric Deschamps
94 M Koth of the Hammer Jason Chan
95 R Kuldotha Phoenix Mike Bierek
96 C Kuldotha Rebirth Goran Josic
97 C Melt Terrain John Avon
98 R Molten Psyche Ryan Yee
99 U Ogre Geargrabber David Rapoza
100 C Oxidda Daredevil Pete Venters
101 U Oxidda Scrapmelter Igor Kieryluk
102 C Scoria Elemental Karl Kopinski
103 C Shatter jD
104 R Spikeshot Elder Izzy
105 R Tunnel Ignus Scott Chou
106 C Turn to Slag Zoltan Boros & Gabor Szikszai
107 C Vulshok Heartstoker Shelly Wan
108 U Acid Web Spider Austin Hsu
109 C Alpha Tyrranax Dave Kendall
110 R Asceticism Daarken
111 U Bellowing Tanglewurm jD
112 C Blight Mamba Drew Baker
113 C Blunt the Assault Matt Stewart
114 C Carapace Forger Matt Cavotta
115 U Carrion Call Adrian Smith
116 C Copperhorn Scout Shelly Wan
117 C Cystbearer Kev Walker
118 R Engulfing Slagwurm Jaime Jones
119 R Ezuri, Renegade Leader Karl Kopinski
120 C Ezuri's Archers Shelly Wan
121 R Ezuri's Brigade Nic Klein
122 R Genesis Wave James Paick
123 M Liege of the Tangle Jason Chan
124 U Lifesmith Eric Deschamps
125 C Molder Beast Randis Albion
126 R Putrefax Steven Belledin
127 U Slice in Twain Efrem Palacios
128 U Tangle Angler Igor Kieryluk
129 C Tel-Jilad Defiance Goran Josic
130 C Tel-Jilad Fallen James Ryman
131 C Untamed Might Erica Yang
132 U Viridian Revel rk post
133 C Wing Puncture jD
134 C Withstand Death Tomasz Jedruszek
135 M Venser, the Sojourner Eric Deschamps
136 C Accorder's Shield Alan Pollack
137 R Argentum Armor Matt Cavotta
138 C Auriok Replica Zoltan Boros & Gabor Szikszai
139 U Barbed Battlegear Steve Argyle
140 C Bladed Pinions Steve Argyle
141 R Chimeric Mass David Palumbo
142 C Chrome Steed Jana Schirmer & Johannes Voss
143 U Clone Shell Volkan Baǵa
144 U Contagion Clasp Anthony Palumbo
145 R Contagion Engine Daarken
146 C Copper Myr Alan Pollack
147 C Corpse Cur Pete Venters
148 U Culling Dais Anthony Palumbo
149 U Darksteel Axe Daniel Ljunggren
150 R Darksteel Juggernaut Randis Albion
151 U Darksteel Myr Randis Albion
152 U Darksteel Sentinel Erica Yang
153 C Echo Circlet Daarken
154 R Etched Champion Matt Cavotta
155 C Flight Spellbomb Franz Vohwinkel
156 C Glint Hawk Idol Dave Allsop
157 C Gold Myr Alan Pollack
158 C Golden Urn Charles Urbach
159 U Golem Artisan Nic Klein
160 C Golem Foundry Nic Klein
161 U Golem's Heart Matt Cavotta
162 U Grafted Exoskeleton Allen Williams
163 R Grindclock Nils Hamm
164 U Heavy Arbalest David Rapoza
165 C Horizon Spellbomb Franz Vohwinkel
166 C Ichorclaw Myr Eric Deschamps
167 U Infiltration Lens Izzy
168 C Iron Myr Alan Pollack
169 R Kuldotha Forgemaster jD
170 C Leaden Myr Alan Pollack
171 U Liquimetal Coating Johann Bodin
172 R Livewire Lash Daniel Ljunggren
173 M Lux Cannon Martina Pilcerova
174 U Memnite Svetlin Velinov
175 R Mimic Vat Matt Cavotta
176 M Mindslaver Volkan Baǵa
177 M Molten-Tail Masticore Whit Brachna
178 C Moriok Replica Zoltan Boros & Gabor Szikszai
179 M Mox Opal Volkan Baǵa
180 R Myr Battlesphere Franz Vohwinkel
181 U Myr Galvanizer Greg Staples
182 R Myr Propagator Ryan Pancoast
183 R Myr Reservoir Jung Park
184 C Necrogen Censer Pete Venters
185 U Necropede Nic Klein
186 C Neurok Replica Zoltan Boros & Gabor Szikszai
187 C Nihil Spellbomb Franz Vohwinkel
188 R Nim Deathmantle Karl Kopinski
189 C Origin Spellbomb Franz Vohwinkel
190 U Palladium Myr Alan Pollack
191 C Panic Spellbomb Franz Vohwinkel
192 C Perilous Myr Jason Felix
193 M Platinum Emperion Chris Rahn
194 R Precursor Golem Chippy
195 R Prototype Portal Drew Baker
196 R Ratchet Bomb Austin Hsu
197 C Razorfield Thresher Karl Kopinski
198 U Rust Tick Carl Critchlow
199 U Rusted Relic Igor Kieryluk
200 C Saberclaw Golem Mike Bierek
201 R Semblance Anvil Dan Scott
202 C Silver Myr Alan Pollack
203 C Snapsail Glider Efrem Palacios
204 C Soliton Jason Felix
205 R Steel Hellkite James Paick
206 R Strata Scythe Scott Chou
207 C Strider Harness Matt Stewart
208 M Sword of Body and Mind Chris Rahn
209 C Sylvok Lifestaff Martina Pilcerova
210 C Sylvok Replica Zoltan Boros & Gabor Szikszai
211 U Throne of Geth Jana Schirmer & Johannes Voss
212 R Tower of Calamities Aleksi Briclot
213 U Trigon of Corruption Nils Hamm
214 U Trigon of Infestation Dave Allsop
215 U Trigon of Mending Igor Kieryluk
216 U Trigon of Rage Marc Simonetti
217 U Trigon of Thought Mike Bierek
218 C Tumble Magnet Drew Baker
219 C Vector Asp Erica Yang
220 R Venser's Journal Christopher Moeller
221 C Vulshok Replica Zoltan Boros & Gabor Szikszai
222 C Wall of Tanglecord Vance Kovacs
223 M Wurmcoil Engine Raymond Swanland
224 R Blackcleave Cliffs Dave Kendall
225 R Copperline Gorge Zoltan Boros & Gabor Szikszai
226 R Darkslick Shores Charles Urbach
227 C Glimmerpost Matt Cavotta
228 R Razorverge Thicket James Paick
229 R Seachrome Coast Lars Grant-West
230 C Plains James Paick
231 C Plains James Paick
232 C Plains James Paick
233 C Plains James Paick
234 C Island Jung Park
235 C Island Jung Park
236 C Island Jung Park
237 C Island Jung Park
238 C Swamp Lars Grant-West
239 C Swamp Lars Grant-West
240 C Swamp Lars Grant-West
241 C Swamp Lars Grant-West
242 C Mountain Tomasz Jedruszek
243 C Mountain Tomasz Jedruszek
244 C Mountain Tomasz Jedruszek
245 C Mountain Tomasz Jedruszek
246 C Forest Mark Tedin
247 C Forest Mark Tedin
248 C Forest Mark Tedin
249 C Forest Mark Tedin