Tempest

Number Rarity Name Artist Market Price
1 C Advance Scout Heather Hudson
2 U Angelic Protector DiTerlizzi
3 C Anoint Eric David Anderson
4 U Armor Sliver Scott Kirschner
5 C Armored Pegasus Una Fricker
6 R Auratog Jeff Miracola
7 R Avenging Angel Matthew D. Wilson
8 C Circle of Protection: Black Harold McNeill
9 C Circle of Protection: Blue Harold McNeill
10 C Circle of Protection: Green Harold McNeill
11 C Circle of Protection: Red Harold McNeill
12 C Circle of Protection: Shadow Harold McNeill
13 C Circle of Protection: White Harold McNeill
14 C Clergy en-Vec Heather Hudson
15 C Cloudchaser Eagle Una Fricker
16 C Disenchant Allen Williams
17 C Elite Javelineer Mark Poole
18 R Field of Souls Richard Kane Ferguson
19 U Flickering Ward Greg Simanson
20 U Gallantry Douglas Shuler
21 R Gerrard's Battle Cry Val Mayerik
22 R Hanna's Custody DiTerlizzi
23 C Hero's Resolve Pete Venters
24 R Humility Phil Foglio
25 U Invulnerability Brian Snõddy
26 U Knight of Dawn Ron Spencer
27 U Light of Day Drew Tucker
28 R Marble Titan Brom
29 C Master Decoy Phil Foglio
30 C Mounted Archers Kev Walker
31 R Oracle en-Vec Dan Frazier
32 U Orim's Prayer Donato Giancola
33 R Orim, Samite Healer Kaja Foglio
34 C Pacifism Adam Rex
35 R Pegasus Refuge Kev Walker
36 U Quickening Licid Andrew Robinson
37 U Repentance Ron Spencer
38 R Sacred Guide Zina Saunders
39 R Safeguard Thomas M. Baxa
40 U Serene Offering Paolo Parente
41 U Soltari Crusader Randy Gallegos
42 R Soltari Emissary Adam Rex
43 C Soltari Foot Soldier Janet Aulisio
44 C Soltari Lancer Matthew D. Wilson
45 U Soltari Monk Janet Aulisio
46 U Soltari Priest Janet Aulisio
47 C Soltari Trooper Kev Walker
48 R Spirit Mirror D. Alexander Gregory
49 U Staunch Defenders Mark Poole
50 C Talon Sliver Mike Raabe
51 U Warmth Drew Tucker
52 R Winds of Rath Drew Tucker
53 U Worthy Cause John Matson
54 R Benthic Behemoth Jim Nelson
55 C Capsize Tom Wänerstrand
56 U Chill Greg Simanson
57 C Counterspell Stephen Daniele
58 U Dismiss Donato Giancola
59 C Dream Cache Phil Foglio
60 R Duplicity Dan Frazier
61 R Ertai's Meddling Steve Luke
62 R Escaped Shapeshifter Douglas Shuler
63 U Fighting Drake DiTerlizzi
64 U Fylamarid Una Fricker
65 C Gaseous Form Roger Raupp
66 C Giant Crab Tom Kyffin
67 C Horned Turtle DiTerlizzi
68 U Insight Ron Chironna
69 U Interdict Jeff Laubenstein
70 R Intuition April Lee
71 U Legacy's Allure Daren Bader
72 U Legerdemain Daren Bader
73 R Mana Severance Terese Nielsen
74 C Manta Riders Kaja Foglio
75 R Mawcor John Matson
76 R Meditate Susan Van Camp
77 U Mnemonic Sliver Randy Gallegos
78 C Power Sink Jeff Miracola
79 R Precognition Jeff Miracola
80 U Propaganda Jeff Miracola
81 U Rootwater Diver Ron Spencer
82 C Rootwater Hunter Brom
83 R Rootwater Matriarch Randy Gallegos
84 R Rootwater Shaman Paolo Parente
85 C Sea Monster Daniel Gelon
86 C Shadow Rift Adam Rex
87 C Shimmering Wings Steve Luke
88 U Skyshroud Condor Doug Chaffee
89 C Spell Blast Steve Luke
90 U Steal Enchantment Hannibal King
91 U Stinging Licid Paolo Parente
92 U Thalakos Dreamsower Susan Van Camp
93 C Thalakos Mistfolk Richard Kane Ferguson
94 C Thalakos Seer Ron Spencer
95 C Thalakos Sentry Andrew Robinson
96 C Time Ebb Thomas M. Baxa
97 R Time Warp Pete Venters
98 R Tradewind Rider John Matson
99 C Twitch DiTerlizzi
100 R Unstable Shapeshifter Terese Nielsen
101 C Volrath's Curse Daren Bader
102 R Whim of Volrath Anthony S. Waters
103 U Whispers of the Muse Quinton Hoover
104 U Wind Dancer Susan Van Camp
105 C Wind Drake Greg Simanson
106 C Winged Sliver Anthony S. Waters
107 U Abandon Hope Alan Pollack
108 R Bellowing Fiend Jim Nelson
109 C Blood Pet Brom
110 R Bounty Hunter Brian Snõddy
111 R Carrionette Pete Venters
112 C Clot Sliver Jeff Laubenstein
113 C Coercion Pete Venters
114 R Coffin Queen Kaja Foglio
115 R Commander Greven il-Vec Kev Walker
116 R Corpse Dance Brian Snõddy
117 C Dark Banishing John Matson
118 C Dark Ritual Ken Meyer, Jr.
119 C Darkling Stalker Susan Van Camp
120 U Dauthi Embrace Andrew Robinson
121 U Dauthi Ghoul Tom Kyffin
122 C Dauthi Horror Jeff Laubenstein
123 C Dauthi Marauder Andrew Robinson
124 U Dauthi Mercenary Matthew D. Wilson
125 U Dauthi Mindripper Allen Williams
126 C Dauthi Slayer Dermot Power
127 R Death Pits of Rath Joel Biske
128 C Diabolic Edict Ron Spencer
129 C Disturbed Burial Heather Hudson
130 U Dread of Night Richard Thomas
131 R Dregs of Sorrow Thomas Gianni
132 C Endless Scream Joel Biske
133 C Enfeeblement D. Alexander Gregory
134 C Evincar's Justice Hannibal King
135 R Extinction Una Fricker
136 R Fevered Convulsions Jeff Miracola
137 C Gravedigger Dermot Power
138 U Imps' Taunt Colin MacNeil
139 R Kezzerdrix Matthew D. Wilson
140 U Knight of Dusk Ron Spencer
141 U Leeching Licid Joel Biske
142 R Living Death Charles Gillespie
143 R Maddening Imp Zina Saunders
144 C Marsh Lurker Tom Kyffin
145 U Mindwhip Sliver Jeff Miracola
146 R Minion of the Wastes Scott Kirschner
147 U Perish Rebecca Guay
148 C Pit Imp Phil Foglio
149 U Rain of Tears Charles Gillespie
150 C Rats of Rath John Matson
151 U Reanimate Robert Bliss
152 U Reckless Spite Pete Venters
153 C Sadistic Glee Pete Venters
154 R Sarcomancy Daren Bader
155 U Screeching Harpy Una Fricker
156 C Servant of Volrath Brian Snõddy
157 U Skyshroud Vampire Gary Leach
158 U Souldrinker Dermot Power
159 C Spinal Graft Ron Spencer
160 C Aftershock Hannibal King
161 U Ancient Runes Susan Van Camp
162 R Apocalypse Allen Williams
163 U Barbed Sliver Scott Kirschner
164 C Blood Frenzy Paolo Parente
165 U Boil Jason Alexander Behnke
166 R Canyon Drake Quinton Hoover
167 C Canyon Wildcat Gary Leach
168 R Chaotic Goo Allen Williams
169 C Crown of Flames William O'Connor
170 R Deadshot Heather Hudson
171 U Enraging Licid Doug Chaffee
172 U Firefly Stephen Daniele
173 C Fireslinger Jeff Reitz
174 C Flowstone Giant Joel Biske
175 U Flowstone Salamander Daniel Gelon
176 R Flowstone Wyvern Stephen Daniele
177 R Furnace of Rath John Matson
178 C Giant Strength Pete Venters
179 U Goblin Bombardment Brian Snõddy
180 R Hand to Hand Carl Frank
181 U Havoc Donato Giancola
182 C Heart Sliver Ron Spencer
183 U Jackal Pup Susan Van Camp
184 C Kindle Donato Giancola
185 C Lightning Blast Richard Thomas
186 C Lightning Elemental D. Alexander Gregory
187 C Lowland Giant Paolo Parente
188 R Magmasaur Daniel Gelon
189 C Mogg Conscripts Pete Venters
190 C Mogg Fanatic Brom
191 C Mogg Raider Brian Snõddy
192 U Mogg Squad Joel Biske
193 R No Quarter Doug Chaffee
194 U Opportunist Dan Frazier
195 R Pallimud Quinton Hoover
196 R Rathi Dragon Christopher Rush
197 U Renegade Warlord Ron Spencer
198 C Rolling Thunder Richard Thomas
199 C Sandstone Warrior Stephen Daniele
200 R Scorched Earth Nicola Leonard
201 U Searing Touch D. Alexander Gregory
202 U Shadowstorm Adam Rex
203 C Shatter Jason Alexander Behnke
204 R Shocker Thomas M. Baxa
205 R Starke of Rath Dan Frazier
206 C Stone Rain Christopher Rush
207 C Stun Terese Nielsen
208 U Sudden Impact Alan Pollack
209 U Tahngarth's Rage Hannibal King
210 R Tooth and Claw Val Mayerik
211 C Wall of Diffusion DiTerlizzi
212 U Wild Wurm Randy Elliott
213 R Aluren April Lee
214 U Apes of Rath Jeff Laubenstein
215 C Bayou Dragonfly DiTerlizzi
216 C Broken Fall Zina Saunders
217 C Canopy Spider Christopher Rush
218 U Charging Rhino Daren Bader
219 U Choke Terese Nielsen
220 R Crazed Armodon Gary Leach
221 R Dirtcowl Wurm Dan Frazier
222 R Earthcraft Randy Gallegos
223 R Eladamri's Vineyard Ron Chironna
224 R Eladamri, Lord of Leaves Ron Chironna
225 R Elven Warhounds Kev Walker
226 C Elvish Fury Quinton Hoover
227 U Flailing Drake Heather Hudson
228 C Frog Tongue Phil Foglio
229 R Fugitive Druid Quinton Hoover
230 U Harrow Eric David Anderson
231 C Heartwood Dryad Rebecca Guay
232 R Heartwood Giant Randy Elliott
233 U Heartwood Treefolk Daren Bader
234 U Horned Sliver Allen Williams
235 U Krakilin Richard Kane Ferguson
236 R Mirri's Guile Brom
237 R Mongrel Pack Jeff Miracola
238 C Muscle Sliver Richard Kane Ferguson
239 C Natural Spring Susan Van Camp
240 R Nature's Revolt Donato Giancola
241 U Needle Storm Val Mayerik
242 U Nurturing Licid Mark Poole
243 U Overrun Jeff Miracola
244 C Pincher Beetles Stephen Daniele
245 C Rampant Growth Tom Kyffin
246 C Reality Anchor Randy Gallegos
247 U Reap Ron Chironna
248 R Recycle Phil Foglio
249 C Respite Rebecca Guay
250 R Root Maze Rebecca Guay
251 C Rootbreaker Wurm Richard Kane Ferguson
252 C Rootwalla Roger Raupp
253 U Scragnoth Jeff Laubenstein
254 C Seeker of Skybreak Daren Bader
255 C Skyshroud Elf Jeff Miracola
256 C Skyshroud Ranger Steve Luke
257 C Skyshroud Troll Matthew D. Wilson
258 C Spike Drone Charles Gillespie
259 U Storm Front William O'Connor
260 C Trained Armodon Gary Leach
261 C Tranquility Margaret Organ-Kean
262 U Trumpeting Armodon Gary Leach
263 R Verdant Force DiTerlizzi
264 U Verdigris Zina Saunders
265 U Winter's Grasp Tom Wänerstrand
266 R Dracoplasm Andrew Robinson
267 U Lobotomy Thomas M. Baxa
268 U Ranger en-Vec Randy Elliott
269 U Segmented Wurm Jeff Miracola
270 R Selenia, Dark Angel Matthew D. Wilson
271 U Sky Spirit Rebecca Guay
272 R Soltari Guerrillas Val Mayerik
273 U Spontaneous Combustion Doug Chaffee
274 R Vhati il-Dal Ron Spencer
275 R Wood Sage Paolo Parente
276 R Altar of Dementia Brom
277 R Booby Trap Doug Chaffee
278 U Bottle Gnomes Kaja Foglio
279 C Coiled Tinviper John Matson
280 R Cold Storage Greg Simanson
281 R Cursed Scroll D. Alexander Gregory
282 R Echo Chamber Donato Giancola
283 R Emerald Medallion Sue Ellen Brown
284 R Emmessi Tome Tom Wänerstrand
285 R Energizer Val Mayerik
286 U Essence Bottle Donato Giancola
287 U Excavator Tom Kyffin
288 R Flowstone Sculpture Hannibal King
289 R Fool's Tome Julie Baroh
290 R Grindstone Greg Simanson
291 R Helm of Possession Janet Aulisio
292 R Jet Medallion Sue Ellen Brown
293 R Jinxed Idol John Matson
294 C Lotus Petal April Lee
295 R Magnetic Web Adam Rex
296 C Manakin Scott Kirschner
297 C Metallic Sliver Allen Williams
298 U Mogg Cannon Mike Raabe
299 U Patchwork Gnomes Mike Raabe
300 R Pearl Medallion Sue Ellen Brown
301 R Phyrexian Grimoire Doug Chaffee
302 U Phyrexian Hulk Matthew D. Wilson
303 U Phyrexian Splicer Brom
304 U Puppet Strings Scott Kirschner
305 R Ruby Medallion Sue Ellen Brown
306 R Sapphire Medallion Sue Ellen Brown
307 R Scalding Tongs Randy Gallegos
308 R Scroll Rack Heather Hudson
309 C Squee's Toy Heather Hudson
310 R Static Orb Dermot Power
311 U Telethopter Thomas M. Baxa
312 R Thumbscrews Charles Gillespie
313 R Torture Chamber Thomas Gianni
314 U Watchdog Richard Kane Ferguson
315 U Ancient Tomb Colin MacNeil
316 R Caldera Lake Allen Williams
317 U Cinder Marsh John Matson
318 U Ghost Town Tom Wänerstrand
319 U Maze of Shadows D. Alexander Gregory
320 U Mogg Hollows Jeff Laubenstein
321 R Pine Barrens Rebecca Guay
322 R Reflecting Pool Adam Rex
323 U Rootwater Depths Roger Raupp
324 R Salt Flats Scott Kirschner
325 R Scabland Andrew Robinson
326 R Skyshroud Forest Roger Raupp
327 U Stalking Stones Stephen Daniele
328 U Thalakos Lowlands Jeff A. Menges
329 U Vec Townships Eric David Anderson
330 U Wasteland Una Fricker
331 C Plains Terese Nielsen
332 C Plains Terese Nielsen
333 C Plains Terese Nielsen
334 C Plains Terese Nielsen
335 C Island Randy Gallegos
336 C Island Randy Gallegos
337 C Island Randy Gallegos
338 C Island Randy Gallegos
339 C Swamp Brom
340 C Swamp Brom
341 C Swamp Brom
342 C Swamp Brom
343 C Mountain Mark Poole
344 C Mountain Mark Poole
345 C Mountain Mark Poole
346 C Mountain Mark Poole
347 C Forest Douglas Shuler
348 C Forest Douglas Shuler
349 C Forest Douglas Shuler
350 C Forest Douglas Shuler