Ixalan

Number Rarity Name Artist
1 U Adanto Vanguard Anna Steinbauer
2 R Ashes of the Abhorrent Daarken
3 M Axis of Mortality Bastien L. Deharme
4 U Bellowing Aegisaur Craig J Spearing
5 R Bishop of Rebirth Tommy Arnold
6 C Bishop's Soldier Scott Murphy
7 U Bright Reprisal Ryan Alexander Lee
8 C Demystify Igor Kieryluk
9 U Duskborne Skymarcher Seb McKinnon
10 U Emissary of Sunrise Deruchenko Alexander
11 C Encampment Keeper Craig J Spearing
12 U Glorifier of Dusk Viktor Titov
13 R Goring Ceratops Zezhou Chen
14 U Imperial Aerosaur Jesper Ejsing
15 U Imperial Lancer Viktor Titov
16 U Inspiring Cleric Randy Gallegos
17 U Ixalan's Binding Chase Stone
18 C Kinjalli's Caller Sara Winters
19 R Kinjalli's Sunwing Simon Dominic
20 C Legion Conquistador Sidharth Chaturvedi
21 C Legion's Judgment Lucas Graciano
22 R Legion's Landing // Adanto, the First Fort Svetlin Velinov
23 C Looming Altisaur Lars Grant-West
24 R Mavren Fein, Dusk Apostle Daarken
25 C Paladin of the Bloodstained Bastien L. Deharme
26 C Pious Interdiction Lake Hurwitz
27 R Priest of the Wakening Sun Bastien L. Deharme
28 C Pterodon Knight Anthony Palumbo
29 C Queen's Commission Mark Behm
30 U Rallying Roar John Stanko
31 C Raptor Companion Slawomir Maniak
32 C Ritual of Rejuvenation Bastien L. Deharme
33 R Sanguine Sacrament Bastien L. Deharme
34 R Settle the Wreckage Dimitar Marinski
35 U Sheltering Light Gabor Szikszai
36 C Shining Aerosaur Dan Scott
37 C Skyblade of the Legion Daarken
38 C Slash of Talons Magali Villeneuve
39 U Steadfast Armasaur Greg Opalinski
40 C Sunrise Seeker Filip Burburan
41 C Territorial Hammerskull Lars Grant-West
42 R Tocatli Honor Guard Sara Winters
43 C Vampire's Zeal Gabor Szikszai
44 M Wakening Sun's Avatar Tyler Jacobson
45 U Air Elemental Tomasz Jedruszek
46 R Arcane Adaptation Mark Behm
47 C Cancel Mathias Kollros
48 U Chart a Course James Ryman
49 R Daring Saboteur Victor Adame Minguez
50 U Deadeye Quartermaster Josh Hass
51 U Deeproot Waters Zezhou Chen
52 C Depths of Desire John Stanko
53 C Dive Down Magali Villeneuve
54 R Dreamcaller Siren Eric Deschamps
55 R Entrancing Melody Winona Nelson
56 U Favorable Winds Shreya Shetty
57 R Fleet Swallower Tomasz Jedruszek
58 C Headwater Sentries Naomi Baker
59 R Herald of Secret Streams Sara Winters
60 M Jace, Cunning Castaway Kieran Yanner
61 R Kopala, Warden of Waves Magali Villeneuve
62 U Lookout's Dispersal Ryan Yee
63 U Navigator's Ruin Zoltan Boros
64 C One With the Wind Naomi Baker
65 C Opt Craig J Spearing
66 M Overflowing Insight Lucas Graciano
67 U Perilous Voyage Wesley Burt
68 C Pirate's Prize Deruchenko Alexander
69 C Prosperous Pirates Josh Hass
70 U River Sneak Slawomir Maniak
71 R River's Rebuke Raymond Swanland
72 C Run Aground Sara Winters
73 C Sailor of Means Ryan Pancoast
74 R Search for Azcanta // Azcanta, the Sunken Ruin Magali Villeneuve
75 C Shaper Apprentice Yongjae Choi
76 C Shipwreck Looter Wayne Reynolds
77 C Shore Keeper YW Tang
78 C Siren Lookout Chris Rallis
79 U Siren Stormtamer Josu Hernaiz
80 C Siren's Ruse Ben Maier
81 C Spell Pierce Deruchenko Alexander
82 R Spell Swindle Victor Adame Minguez
83 U Storm Fleet Aerialist Jesper Ejsing
84 U Storm Fleet Spy Scott Murphy
85 C Storm Sculptor Sidharth Chaturvedi
86 U Tempest Caller Ryan Alexander Lee
87 C Watertrap Weaver Josu Hernaiz
88 C Wind Strider Magali Villeneuve
89 C Anointed Deacon Winona Nelson
90 R Arguel's Blood Fast // Temple of Aclazotz Daarken
91 U Bishop of the Bloodstained Yongjae Choi
92 C Blight Keeper Ben Wootten
93 R Bloodcrazed Paladin Daarken
94 M Boneyard Parley James Ryman
95 C Contract Killing Winona Nelson
96 C Costly Plunder Ben Maier
97 U Dark Nourishment Josh Hass
98 C Deadeye Tormentor Eric Deschamps
99 R Deadeye Tracker Deruchenko Alexander
100 U Deathless Ancient Nils Hamm
101 C Desperate Castaways Zoltan Boros
102 C Dire Fleet Hoarder Deruchenko Alexander
103 C Dire Fleet Interloper John Severin Brassell
104 M Dire Fleet Ravager Bram Sels
105 C Duress Lucas Graciano
106 R Fathom Fleet Captain Matt Stewart
107 C Fathom Fleet Cutthroat Josu Hernaiz
108 U Grim Captain's Call Winona Nelson
109 U Heartless Pillage Sara Winters
110 U Kitesail Freebooter Dan Scott
111 U Lurking Chupacabra YW Tang
112 C March of the Drowned Ben Wootten
113 C Mark of the Vampire Yongjae Choi
114 C Queen's Agent Winona Nelson
115 C Queen's Bay Soldier Jesper Ejsing
116 U Raiders' Wake Zack Stella
117 R Revel in Riches Eric Deschamps
118 R Ruin Raider Kieran Yanner
119 U Ruthless Knave Aaron Miller
120 R Sanctum Seeker Volkan Baǵa
121 U Seekers' Squire Anthony Palumbo
122 C Skittering Heartstopper Aaron Miller
123 C Skulduggery Deruchenko Alexander
124 C Skymarch Bloodletter Tomasz Jedruszek
125 C Spreading Rot Yeong-Hao Han
126 R Sword-Point Diplomacy Eric Deschamps
127 C Vanquish the Weak David Palumbo
128 U Vicious Conquistador Kieran Yanner
129 R Vraska's Contempt Clint Cearley
130 U Walk the Plank Kieran Yanner
131 U Wanted Scoundrels Volkan Baǵa
132 R Angrath's Marauders Victor Adame Minguez
133 U Bonded Horncrest Jesper Ejsing
134 C Brazen Buccaneers Joseph Meehan
135 R Burning Sun's Avatar Randy Vargas
136 R Captain Lannery Storm Chris Rallis
137 R Captivating Crew Winona Nelson
138 U Charging Monstrosaur Zack Stella
139 C Demolish Jesper Ejsing
140 U Dinosaur Stampede Bram Sels
141 C Dual Shot Sara Winters
142 C Fathom Fleet Firebrand Zezhou Chen
143 U Fiery Cannonade Ben Wootten
144 C Fire Shrine Keeper Zoltan Boros
145 C Firecannon Blast Svetlin Velinov
146 C Frenzied Raptor Jesper Ejsing
147 C Headstrong Brute Yongjae Choi
148 C Hijack Svetlin Velinov
149 U Lightning Strike Craig J Spearing
150 U Lightning-Rig Crew Filip Burburan
151 U Makeshift Munitions Filip Burburan
152 C Nest Robber Jonathan Kuo
153 U Otepec Huntmaster Daarken
154 R Rampaging Ferocidon Jonathan Kuo
155 U Raptor Hatchling Even Amundsen
156 R Repeating Barrage Dan Scott
157 U Rigging Runner Simon Dominic
158 C Rile Igor Kieryluk
159 M Rowdy Crew Steve Prescott
160 C Rummaging Goblin Slawomir Maniak
161 M Star of Extinction Chris Rahn
162 U Storm Fleet Arsonist Jason A. Engle
163 C Storm Fleet Pyromancer Kieran Yanner
164 C Sun-Crowned Hunters Aaron Miller
165 R Sunbird's Invocation Christine Choi
166 C Sure Strike Izzy
167 C Swashbuckling Josu Hernaiz
168 C Thrash of Raptors Jonathan Kuo
169 C Tilonalli's Knight Lius Lasahido
170 R Tilonalli's Skinshifter Jason Rainville
171 U Trove of Temptation Jonas De Ro
172 C Unfriendly Fire Josu Hernaiz
173 R Vance's Blasting Cannons // Spitfire Bastion Jonas De Ro
174 U Wily Goblin Steve Prescott
175 C Ancient Brontodon Jakub Kasper
176 U Atzocan Archer Naomi Baker
177 C Blinding Fog Igor Kieryluk
178 C Blossom Dryad Shreya Shetty
179 M Carnage Tyrant Yeong-Hao Han
180 C Colossal Dreadmaw Jesper Ejsing
181 C Commune with Dinosaurs Jonathan Kuo
182 C Crash the Ramparts Mark Behm
183 C Crushing Canopy Tomasz Jedruszek
184 R Deathgorge Scavenger Tyler Jacobson
185 R Deeproot Champion Raymond Swanland
186 C Deeproot Warrior Slawomir Maniak
187 U Drover of the Mighty Eric Deschamps
188 U Emergent Growth Daniel Ljunggren
189 R Emperor's Vanguard Victor Adame Minguez
190 C Grazing Whiptail Gabor Szikszai
191 R Growing Rites of Itlimoc // Itlimoc, Cradle of the Sun Grzegorz Rutkowski
192 C Ixalli's Diviner Lucas Graciano
193 C Ixalli's Keeper Lake Hurwitz
194 C Jade Guardian Chris Seaman
195 C Jungle Delver Kieran Yanner
196 U Kumena's Speaker Johann Bodin
197 U Merfolk Branchwalker Kieran Yanner
198 C New Horizons Noah Bradley
199 R Old-Growth Dryads Yongjae Choi
200 C Pounce Lucas Graciano
201 U Ranging Raptors Simon Dominic
202 C Ravenous Daggertooth Jakub Kasper
203 R Ripjaw Raptor Ryan Pancoast
204 C River Heralds' Boon Alex Konstad
205 U Savage Stomp Wayne Reynolds
206 R Shapers' Sanctuary Zezhou Chen
207 U Slice in Twain Even Amundsen
208 U Snapping Sailback Dan Scott
209 C Spike-Tailed Ceratops Lius Lasahido
210 U Thundering Spineback Tomasz Jedruszek
211 C Tishana's Wayfinder Shreya Shetty
212 U Verdant Rebirth Josu Hernaiz
213 R Verdant Sun's Avatar Izzy
214 U Vineshaper Mystic Kieran Yanner
215 R Waker of the Wilds Shreya Shetty
216 U Wildgrowth Walker Ryan Alexander Lee
217 M Admiral Beckett Brass Jason Rainville
218 U Belligerent Brontodon Dan Scott
219 U Call to the Feast Yongjae Choi
220 U Deadeye Plunderers Greg Opalinski
221 U Dire Fleet Captain Yongjae Choi
222 M Gishath, Sun's Avatar Zack Stella
223 R Hostage Taker Wayne Reynolds
224 M Huatli, Warrior Poet Tyler Jacobson
225 U Marauding Looter Jason A. Engle
226 U Raging Swordtooth Izzy
227 R Regisaur Alpha Jonathan Kuo
228 U Shapers of Nature Chris Seaman
229 U Sky Terror Johann Bodin
230 M Tishana, Voice of Thunder Anna Steinbauer
231 M Vona, Butcher of Magan Volkan Baǵa
232 M Vraska, Relic Seeker Chris Rahn
233 C Cobbled Wings Kev Walker
234 R Conqueror's Galleon // Conqueror's Foothold Emrah Elmasli
235 R Dowsing Dagger // Lost Vale Florian de Gesincourt
236 U Dusk Legion Dreadnought Titus Lunter
237 U Elaborate Firecannon Adrian Majkrzak
238 R Fell Flagship Titus Lunter
239 C Gilded Sentinel Izzy
240 C Hierophant's Chalice John Stanko
241 U Pillar of Origins Dimitar Marinski
242 C Pirate's Cutlass John Stanko
243 R Primal Amulet // Primal Wellspring John Avon
244 C Prying Blade Aaron Miller
245 U Sentinel Totem Anthony Palumbo
246 R Shadowed Caravel Jason Felix
247 U Sleek Schooner Mark Winters
248 R Sorcerous Spyglass Kieran Yanner
249 R Thaumatic Compass // Spires of Orazca Yeong-Hao Han
250 R Treasure Map // Treasure Cove Cliff Childs
251 R Vanquisher's Banner Milivoj Ćeran
252 R Dragonskull Summit Alayna Danner
253 R Drowned Catacomb Jung Park
254 U Field of Ruin Dimitar Marinski
255 R Glacial Fortress James Paick
256 R Rootbound Crag Grzegorz Rutkowski
257 R Sunpetal Grove Dimitar Marinski
258 U Unclaimed Territory Dimitar Marinski
259 C Unknown Shores Rob Alexander
260 C Plains Christine Choi
261 C Plains Titus Lunter
262 C Plains Raoul Vitale
263 C Plains Min Yum
264 C Island Christine Choi
265 C Island Titus Lunter
266 C Island Raoul Vitale
267 C Island Min Yum
268 C Swamp Christine Choi
269 C Swamp Titus Lunter
270 C Swamp Raoul Vitale
271 C Swamp Min Yum
272 C Mountain Christine Choi
273 C Mountain Titus Lunter
274 C Mountain Raoul Vitale
275 C Mountain Min Yum
276 C Forest Christine Choi
277 C Forest Titus Lunter
278 C Forest Raoul Vitale
279 C Forest Min Yum
280 M Jace, Ingenious Mind-Mage Clint Cearley
281 C Castaway's Despair Chris Rahn
282 R Grasping Current Yongjae Choi
283 U Jace's Sentinel Alex Konstad
284 C Woodland Stream James Paick
285 M Huatli, Dinosaur Knight Anna Steinbauer
286 C Huatli's Snubhorn Randy Vargas
287 U Huatli's Spurring Zack Stella
288 R Sun-Blessed Mount Joe Slucher
289 C Stone Quarry Noah Bradley